Strakoničtí biatlonisté mezi elitou ČR

O víkendu 25.-26.6. se konalo druhé kolo Českého poháru v letním biatlonu. Do Bystřice pod Hostýnem se sjeli závodníci z celé České republiky a rozhodně se mezi nimi strakoničtí neztratili.

První den byl na programu závod s hromadným startem. Jako první se ze strakonických závodníků vydala do boje se soupeřkami a tropickými teplotami Štěpánka Hanušová. V náročných podmínkách předvedla vynikající běh a obsadila  skvělé  4. místo v dorostenkách A. Jako další se na trať vydali dorostenci B. Zde strakonické barvy reprezentovali velmi kvalitními výkony Antonín Hanuš (6.)  a Jan Novák (10.). Dále Miroslava Chvalová (dorostenky B) se také dokázala jako dorostenci B probojovat do elitní desítky díky 6. místu.

Napínavý souboj předvedla Kateřina Jeníčková v juniorkách, kde do posledního kola vybíhala na 5. místě a do cíle doběhla na druhém místě se ztrátou 6 vteřin na první závodnici. Dalším želízkem v ohni byl Josef Boček (muži C), který zažil premiéru na celorepublikovém závodě. Josef předvedl excelentní běh a v polovině závodu se pohyboval na medailových pozicích. Nakonec doběhl na čtvrtém místě kvůli horší střelbě v druhé polovině závodu. Odpoledne se na trať vydali žáci, kteří obsadili krásná místa v polovině výsledkových listin. Žáci C: Jonáš Novotný, Jan Houška, žákyně C: Johanka Hůrková, Barbora Bočková.

13466294_10210097251175808_4487836942404709286_n

Kateřina Jeníčková – 2x stříbrná v závodě ČP v letním biatlonu.

Druhý den byl ve znamení sprintu. Do závodu se nejprve vydali žáci, kteří zaznamenali výsledky v první dvacítce. Konkrétně Jan Houška (žáci C) – 17. místo a Jonáš Novotný (žáci C) – 13. místo. Oba předvedli krásné střelby – Jonáš za 1 a Jan za 2. Kluci zaslouží za své víkendové představení pochvalu.  Odpoledne patřilo dorostu a dospělým. I zde opět bojovala Štěpánka Hanušová, která předvedla opět krásný výkon a tentokrát vybojovala bronzovou medaili. Velká pochvala pro Štěpánku, která svými výkony v posledních závodech ukazuje, že patří do republikové špičky v letním biatlonu. Antonín Hanuš po vydařené první položce za 0 útočil na medailové posty, bohužel se mu při střelbě ve stoje nedařilo a obsadil tak místo 6., následován byl týmovým kolegou Janem Novákem.  Kateřina Jeníčková předvedla opět těsný souboj, když vybojovala s 5 chybami na střelnici opět 2. místo za bezchybně střílející závodnicí se ztrátou pouhých 1,7 vteřiny. Jako další se na trať  vydal Josef Boček, kterému chybí střelecké zkušenosti a to ho odsouvá z medailových pozic, ale díky opět vynikajícímu běhu obsadil 6.místo.

Tento víkend byl krásnou tečkou za první částí Českého poháru v letním biatlonu. Všichni závodníci si zaslouží pochvalu za bojovné výkony. Je  vidět, že poctivá tréninková práce  a spolupráce se SKI klubem se zúročuje. To znamená pro závodníky motivaci do dalšího tréninku, protože biatlonový kolotoč se opět roztočí v závěru prázdnin, kdy  budou strakoničtí závodit ve špičkovém světovém areálu v Novém Městě na Moravě.