Zimola: Stávka řidičů odvrácena

Dne 6. 4. měla být uskutečněna rozsáhlá stávka řidičů autobusové dopravy. Hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola však informoval, že situace je vyřešena.

krajDo sporu se kvůli výdělkům v této oblasti dostali i premiér Bohuslav Sobotka /ČSSD/ a ministr financí Andrej Babiš /ANO 2011/. Stávka měla ochromit systém autobusové přepravy a upozornit na chybějící prostředky.

Zimolův tým ale našel se stávkujícími v našem kraji společnou řeč. Již minulé jednání zastupitelstva přineslo pokrok v tom ohledu, že došlo k vyčlenění 50 mil. Kč právě na navýšení platů řidičů. O konkrétním schématu přerozdělení všech nutných financí se ještě povede diskuze; již nyní je jasné, že čtvrteční stávka je zrušena.

,,Jsem rád, že se nám podařilo odvrátit čtvrteční stávku řidičů a děkuji dopravcům za jejich rozumný přístup, díky kterému se cestující dostanou, kam potřebují. Zároveň se omlouvám dojíždějícím školákům, že jsme je připravili o den volna, na který se už mnozí těšili,“ dodal hejtman Jiří Zimola.

Autor: Lukáš Houdek

985 views
Líbil se vám tento článek?

4 komentářů

 1. Senior (6. Duben 2017 v 6:37)

  Opět úderný , téměř oslavný komentář o tom , jak jihočeský symbol ČSSD pan Zimola , umí . Zimolův tým napřed našel společnou řeč , následně našel 50 melounů , řidičům pro letošek ucpal ústa a problém je vyřešen? Kdepak asi těch 50 mil. chybí ? Je to systémové řešení ? Řidičům se nedivím , co je doma to se počítá . Zanedlouho opět pohrozí stávkou a Zimolův tým zase bude hledat . Možná přitom najde něco i pro sebe . Slyšel jsem , že o něm cosi naznačovali v televizi . Nevěřím . I když se říká že na každém šprochu ………..

  • Pavel Sovák (6. Duben 2017 v 9:22)

   Umíš taky dělat něco jinýho než furt něco komentovat na internetu? :D

   • senior (7. Duben 2017 v 12:25)

    Komentáře na internetu považuješ za práci ? Netušil jsem , že furt pracuji , když oponuji některým autorům jejich někdy silně politicky motivované komentáře . Moje smůla asi je , že na některé události , zejména u nás na strakonicku mám i vlastní názor . Možná blbej , ale vlastní . Až přestanu souhlasit i s vlastními názory , tak té práce na internetu nechám . :-)

    • Pavel Sovak (7. Duben 2017 v 3:21)

     Prijde mi smesne furt neco komentovat. Ale kazdy si asi ucelne vynalozeny cas predstavujeme jinak :)

Nechcete pejska k adopci?