Pivovar uvařil speciál u příležitosti 650. výročí založení města

Další speciál ze strakonického pivovaru je v prodeji od pondělí 24. 4. 2017. Jedná se o výroční polotmavý speciál uvařený při příležitosti 650. výročí založení města.

Polotmavý speciál „650“ vyniká jantarovou barvou a specifickou chutí, kterou získal díky více než 80% podílu sypání bavorského sladu. Samozřejmostí je použití podílu třech odrůd žateckého chmele včetně nejznámějšího Žateckého poloraného červeňáku, který zastupuje charakteristickou aromatickou odrůdu, dodávající chuti piva nenapodobitelný charakter.

IMG_1966Stupňovitost nového speciálu je 13,5 % EPM a obsah alkoholu 5,5 % obj.

Nový speciál bude možné zakoupit i v elegantním upomínkovém balení, jehož obsahem jsou tři 0,5 l lahve a sklenka se zlatým nápisem „650“.

Jak lahve, tak dárkové balení prémiového speciálu zakoupíte v podnikové prodejně strakonického pivovaru.

Točené pivo bude na čepu ve vybraných restauracích.

V první várce bylo uvařeno 140 hl speciálu s tím, že pivovar je připraven uvařit další várku na hlavní oslavy výročí, které proběhnou poslední srpnový víkend, 25. – 27. 8. 2017.

 

Markéta Bučoková, PR

http://www.strakonice.eu

https://www.facebook.com/strakonice.eu/

Autor: Markéta Bučoková

688 views
Líbil se vám tento článek?

1 komentář

  1. Senior (5. Květen 2017 v 5:50)

    Pochopil bych , kdyby se vedení radnice rozhodlo k 650 . výročí založení města opravit chodníky a komunikace , popřípadě obojí . Místo toho město ( pivovar) uvařilo další speciál ? To je vskutku bomba !!! Paní Bučoková je mluvčí pivovaru?

Nechcete pejska k adopci?