Dům hrůzy?

V dnešní době sehnat ubytování je někdy věc opravdu nadlidská. Město byty nemá a komerční nájemné není vždy pro člověka hledající bydlení finančně dostupné. Nabízí se tedy varianta využití některé z kapacit místních ubytoven. Ale ani to není úplně tak jednoduché, jak by si člověk, neznalý věci, mohl představovat. 

V týdnu jsem se setkal s jedním mužem, který mi vyprávěl svůj příběh. Dlouhých dvanáct let bydlel na ubytovně na Šumavské. Nikdy tam neměl žádné problémy, až do nedávné doby, kdy se začaly množit stížnosti na jeho osobu. Jednou to měl být údajný hluk, podruhé odpadkové pytle na klikách či ulomené sirky v zámku apod. A tak se stalo, že dotyčný dostal výpověď z nájmu. Ač se dožadoval spravedlnosti, v tomto případě mu byla odepřena. Musel se tedy vystěhovat. Ale kam? Všechny ubytovací kapacity, které by přicházely v úvahu, jsou plné a na komerční nájemné dotyčný nemá. A co se vlastně stalo? Určitá skupina nájemníků tento byt nejspíš potřebovala pro své kámoše či příbuzné. A tak se tohoto souseda jednoduše zbavili.

ubytovnaJistý můj známý, který bydlí na této ubytovně, mě tak trochu zasvětil do celkové atmosféry, která tam panuje. Nejsou výjimkou rvačky, nepořádek, nebo fleky od psích výkalů.

Tak se zamýšlím nad tím, jak to celé bude pokračovat dál. Myslím, že jeden z velkých problémů je to, že se na jedno místo soustřeďuje větší počet různých skupin obyvatel. Může se tedy v brzké době stát, že se tyto konflikty, které se zatím odehrávají většinou jen za zdmi ubytovny, rozšíří i do okolních ulic.

Majitelem této budovy je strakonická ČZ a proto má město v tomto případě pro jakoukoli nápravu svázané ruce. Přesto však může, dle mého názoru, sjednat schůzku s majitelem a zmapovat celkovou situaci v tomto objektu a případně apelovat na změnu v nastaveném trendu. Vždyť jde přeci o bezpečnost našich obyvatel v tomto městě. Zkušenosti z jiných měst nás varují před bagatelizací tohoto problému. Vždy je přeci lepší hasit malý požár než velký oheň.

Autor: Pavel Gerčák

2 272 views
Líbil se vám tento článek?

5 komentářů

 1. STobčan (24. Duben 2017 v 4:54)

  Článek je napsán slušně , taktně přechází informaci o jakou skupinu obavatel ubytovny se jedná . Ono se to v Evropě nenosí a češi jsou přeci EUropané ukáznění . Možná tam bydlí Švédové nebo Britové syrského původu , nebo dokonce Němci původu eritrejského . Je mě nejmenovaného pána upřímě líto a bohužel musím konstatovat , že pravomoci majitele budovy , policajtů nebo státních úředníků k nastlení pořádku jsou téměř nulové . Nejsme rasisti ne ? Váš známý bude muset počkat až pravda a láska zvítězí . Ti co ho z ubytovny vykousali to tak určitě nemysleli , že ?

  • Pavel Sovák (24. Duben 2017 v 7:19)

   Jenom abys tam při tvé inteligenci nebydlel sám.

   • STobčan (25. Duben 2017 v 7:58)

    Neboj , umím se o sebe postarat , žiju v luxusním stanu . Někdy se pokus napsat alespoň 2 holé věty ať si mohu udělat názor o tvých myšlenkových pochodech .

    • Pavel Sovák (30. Duben 2017 v 3:19)

     Ty někdy těch vět raději napiš méně, vždyť tu jsi pro smích :D

 2. Nácek z realitky (27. Duben 2017 v 3:06)

  Cituji: ,,komerční nájemné není vždy pro člověka hledající bydlení finančně dostupné.“ Za kolik pronajímáte vy?

Nechcete pejska k adopci?