Žáci SK biatlonu měli vrchol v Jablonci

První březnový víkend závodili starší žáci SK biatlonu Strakonice na MČR žactva v biatlonu v Jablonci nad Nisou. Na náročné trati a mokrém technickém sněhu se naši nejlepší závodníci dokázali probojovat do druhé desítky startovního pole.

V sobotním rychlostním závodě žákyň B doběhla  Štěpánka Hanušová na 17. místě (střelba 0-1), v žácích C byl nejlepší z našich závodníků Fanda Honsa na 23. místě, po nevydařené první střelbě (5-1) a výborném běhu. Tonda Hanuš skončil 32. (1-0) a Honza Novák, kterému se vůbec nepovedla střelba (5-3), byl 39.

Štěpánka Hanušová na startu rychlostního závodu na mistrovství ČR žactva v biatlonu

V nedělním stíhacím závodě s pevnými intervaly v klasické technice, který se startoval podle sobotních výsledků, se nejvíce prosadil Fanda Honsa, který se střelbou 3-2 skončil celkově 15. a zaznamenal tak nejlepší individuální výsledek z našich závodníků. Dobře se vedlo i Štěpánce Hanušové, která doběhla, po bezchybné střelbě, na 18. místě, Tonda Hanuš klesl na 37. místo (0-2) a Honza Novák, i přes zlepšenou střelbu 1-0, zůstal znovu na 39. místě.

Děkujeme všem závodníkům za reprezentaci oddílu a celého strakonického biatlonu.

Autor: Radek Sosna