Ski klub na Běhu Mufloní stezkou v Katovicích

Jediným jarním krosovým závodem byl pro mladé lyžaře Ski klubu Strakonice XXIX. ročník Běh Mufloní stezkou v Katovicích.

1Závodu se z našeho klubu zúčastnilo 13 závodníků – od nejmladšího Jonáše Pěsty (ročník 2012), který se stal úplně nejmladším závodníkem celého závodu, až po Josefa Bočka v kategorii Muži hobby.

Nejvíce uspěli Johanka Hůrková (starší přípravka) a Pepa Boček (muži hobby), kteří své kategorie vyhráli. Baruška Silovská (nejmladší dívky), Anička Zahradníková (mladší přípravka), Barča Bočková (mladší žákyně) a Matyáš Jánský (starší žáci) získali druhá místa a stříbrné medaile. Jára Zahradník (starší přípravka) a Šimon Jánský (mladší dorost) vybojovali třetí místa a medaile bronzové. Dále se závodů zúčastnili Fanda a Vojta Pěstovi, Tomáš Nový, Vojta Silovský a Jonáš Novotný.

„Do závodu jsme šli po odpočinku po zimní sezóně a z plného objemového tréninku. Nečekali jsme tedy žádné zázraky. Přesto výsledky byly víc než dobré – 2 první místa, celkem 8 medailí a další výborná umístění mluví za vše. To se ještě někteří naši závodníci nemohli závodu zúčastnit, protože ve stejné době závodili v regionálním závodu v letním biatlonu.“ říká spokojeně trenér Ski klubu Strakonice Radek Sosna.