Strakonické zdravotnice postupují do republikového finále

Ve čtvrtek 30. května se konalo v Prachaticích krajské kolo Hlídky mladých zdravotníku Českého červeného kříže, ve kterém mělo i město Strakonice svého zástupce. Soutěž kde si mohou žáci základních škol vyzkoušet své znalosti první pomoci v určitých situacích měla na prvním i druhém stupně sedm soutěžních družstev složených z pěti členů.

Z okresního kola, které proběhlo 10. května ve Strakonicích postupovalo do Prachatic družstvo strakonické základní školy Povážské.  Družstvo tvořila pětice žákyň osmé třídy ve složení: Zuzana Holubová, Adéla Holmanová, Denisa Kubelová, Lucie Hlinšťáková a Karolína Velková. Dívky dokázaly pod vedením magistry Zdeňky Holubové dosáhnout nejvyššího počtu bodů ze všech sedmi družstev. S pocity po vyhlášení výsledků se svěřila Zuzana Holubová: „Pocity skvělý, vítězství je pro nás velká odměna a určitě si to zasloužíme, protože jsme tomu věnovali co nejvíc času  a snažili jsem se jak jsme mohli!“

Odměnou jim je postup do finále české republiky HMZ, které letos proběhne v Praze 14. až 16. Května. V republikovém finále změří své zdravotnické dovednosti celkem 14 družstev. Jihočeský kraj budou zastupovat strakonické žákyně.

Základní škola Povážská každoročně vyhrává okresní kola HMZ ve Strakonicích, podobný úspěch dokázala v roce 2011. Tehdy v republikovém finále v Blansku obsadila druhé místo.

Strakonické žákyně

 

Pořadí na fotografii zleva: Adéle Holmanová, Karolína Velková, Denisa Korbelová, Zuzana Holubová, Lucie Hlinšťáková.

Autor: Jan Richter

492 views
Líbil se vám tento článek?

Nechcete pejska k adopci?