Poslední zápasy podzimu body nepřinesly

5. 11. 2022  –  10:15

Krajský přebor  –  muži  Junior – Jindřichův Hradec   zápas   3 : 6 (poločas 2 : 3)

Sestava:  Lízal  – Boukalík, Rozhoň, Rybák, Prajzler – Děd (53. min. Chalupa), Benedikt – Zahrádka, Bílý (81. min. Míčka), Máška (73. min. Doležal) – Krejčí (83. min. Šimák)

Ještě byl připraven do hry Martin Linhart.

míč3Trenér – Tomáš Čakrt, asistent Václav Staněk, masér Martin Šobor a vedoucí Jiří Cibulka.

Branky domácích:  Máška, Krejčí, Bílý

Branky hostí:   Votava (2x), Mischnik, Janák, Toman, Jaroš

Rohy:    6 : 7

Střely na branku:  6 : 8

Střely mimo branku:  2 : 2

Žluté karty:    1 : 0   (79. min. Krejčí)

Červené karty:  0 : 0

Domácí hráli poslední zápas podzimu na domácí půdě na umělém trávníku proti velice kvalitnímu týmu z čela tabulky – Jindřichovu Hradci – a vůbec si nevedli špatně, ale opět doplatili na individuální chyby ve vápně a v duelu se připravili o nějaký ten bodový zisk. Zápas měl docela slušnou úroveň a první, kdo ohrozil vážněji branku, byli hosté, a to v 10. minutě, když z 35 metrů Voftel vyslal parádní ránu, která mířila do šibenice, ale Lízal ji stačil vytáhnout na rohový kop. V 11. minutě měl podobný pokus Zahrádka, brankář jeho střelu chytil. V 18. minutě přišla první branka, kterou vstřelili hosté, když Votava se trefil přesně k tyči – 0 : 1. V 19. minutě jsme sehráli pěknou akci, která začala u Zahrádky přes Bílého, ten našel ve vápně Krejčího, který ještě vylepšil pozici ke střele Máškovi a bylo srovnáno – 1 : 1. Ve 23. minutě jsme měli výhodu trestného kopu, který jsme výborně sehráli, Bílý ho zakončil gólem na 2 : 1. O dvě minuty později, ale hosté Tomanem skóre srovnali – 2 : 2. V 27. minutě Janák z otočky vyslal překvapivě střelu, která zapadla přesně k tyči – 2 : 3. Ve 36. minutě rozehrával trestný kop Krejčí a jeho centr si našel ve vápně Rozhoň, ale hlavičku poslal těsně vedle.

Druhý poločas jsme začali velice dobře ,a to hned ve 49. minutě Máška z dobré příležitosti trefuje jen brankáře. V 51. minutě se Krejčí ve vápně uvolnil a přesně zakončil – 3 : 3. V 69. minutě přišla ta individuální chyba a Jaroš pohodlně skóruje – 3 : 4. Ještě jsme zbraně neskládali. V 71. minutě Bílý vystřelil z vápna a s jeho tečovanou střelou měl hostující brankář veliké problémy, ale do branky jí nepustil. Zato hosté skóre navýšili v 75. minutě po faulu ve vápně z penalty Janákem na 3 : 5. Na tuto branku už domácí rezignovali a v 78. minutě Votava završil jejich vítězství na konečných 3 : 6.

Naším nejlepším hráčem byl střelec našeho třetího gólu Karel Krejčí.

13. 11. 2022  –  10:30

Krajský přebor  –  muži   Třeboň – Junior    zápas   5 : 0 (poločas 4 : 0)

Sestava:  Lízal  – Novotný, Rybák, Boukalík, Zahrádka, Prajzler  –  Míčka – Bílý, Chalupa, Máška – Krejčí

Na střídání ještě byli k dispozici s nedoléčenými zraněními  Děd a Rozhoň.

Trenér Tomáš Čakrt, asistent Václav Staněk, masér Martin Šobor, vedoucí Jiří Cibulka.

Branky domácích:  Tůma (2x), Hromádka (z penalty), Bartoš a Matoušek

Branka hostí:

Rohy:    4 : 1

Střely na branku:  7 : 2

Žluté karty:    1 : 4   (59. min. Kopecký – 34. min. Rybák, 66. min. Bílý, 71. min. Krejčí, 88. min. Chalupa)

Poslední utkání podzimu jsme hráli v Třeboni a opět jsme doplatili na stejné chyby z posledních zápasů, když v první čtvrthodině dostaneme rychlé góly po individuálních prohřešcích, všechny ze standardních situacích. První gól přišel hned ve druhé minutě. Po trestném kopu Matoušek dává hlavou až do malého vápna. Druhý gól na sebe nenechal dlouho čekat. V 6. minutě penalta za faul ve vápně, kterou proměnil Hromádka – 2 : 0. V 16. minutě po rohovém kopu nikým neuhlídaný Bartoš dává pohodlně na 3 : 0. Ještě do poločasu nám domácí dali z rychlého brejku čtvrtý gól – ve 38. minutě Tůma zvyšuje na 4 : 0.

Druhý poločas nic zajímavého nepřinesl, pouze jednu šanci hostí a jednu domácích. Ta hostí přišla ve 63. minutě, když Bílý poslal do brejku Krejčího, ale včasné vyběhnutí domácího brankáře mu znemožnil vstřelit čestný gól a ani následná dorážka Mášky nevedla ke gólu. Zato domácí v 88. minutě opět po standardce skórují – nikým nehlídaný Tůma uzavírá skóre na 5 : 0.

Za hosty nelze hodnotit nejlepšího hráče, ale milým překvapením pro trenéry byl výkon dorostence Adama Novotného.

Autor: Jiří Cibulka