Kouřová clona inženýra Vondryse

Bývalý starosta inženýr Vondrys v reakci na proběhlé změny v Teplárně Strakonice a.s., jejíž byl dlouholetým místopředsedou představenstva, rozsáhle komentoval proběhlé personální změny léta obvyklým způsobem, na který si stále velice obtížně zvykám.

Tento způsob je charakteristický především tím, že jemu nepříjemné záležitosti odvádí inženýr Vondrys do „bezpečných vod“ k  nesouvislým záležitostem, které s umem sobě vlastním všelijak poslepuje, překroutí k obrazu svému, a ze svého másla na hlavě nakonec obviní všechny kolem sebe. Jak pro Vondryse typické, a přesto si na to člověk ne a ne zvyknout!

Tak tedy – inženýra Vondryse „zaujalo“, kdo vlastně tiskovou zprávu o personálních změnách v teplárně vydal. Nezajímal ho obsah, ale kdo si dovolil zprávu vydat. Když už se dostane k obsahu tiskového prohlášení, považuje ho, cituji: „…za naprosto nesmyslné, plné neskutečných blábolů a lží.“  Ptám se inženýra Vondryse, v kterém slově je tiskové prohlášení lživé?

teplarna1_upravena (1)Představenstvo společnosti Teplárna Strakonice, a. s.  na svém zasedání dne 30. 7. 2015 s okamžitou platností odvolalo z funkce generálního ředitele Ing. Aleše Seitze a další členy vedení, odborné ředitele pro techniku a výrobu, pro finance a pro obchod.

Zde v úvodním odstavci se pouze konstatuje odvolání managmentu, tedy žádná lež.

Bývalé  vedení teplárny nejednalo ve svěřeném podniku s péčí řádného hospodáře a neplnilo řádně a včas úkoly stanovené představenstvem. Generální ředitel umožňoval svým nejbližším podřízeným velmi časté porušování pracovní kázně, využívání pracovní doby k volnočasovým aktivitám, zneužívání platebních karet společnosti k úhradám soukromých výdajů v řádech desítek tisíců korun, aniž by tyto platby byly později společnosti nahrazeny. V několika případech bylo zjištěno, že  prostředky Teplárny Strakonice a. s. byly použity na úhradu služeb erotického charakteru.

V další části, jak vidno, se uvádí důvody odvolání. Účty k platbám za „občerstvení“ v erotických podnicích existují, jsou zaneseny v účetnictví jako nákladové položky, některé kopie byly zveřejněny v tisku. Volnočasové aktivity v pracovní době některých členů managmentu byly veřejně známy, na to nemusíte být ani členem golfového klubu, abyste o tom něco museli vědět.

Tedy opět žádný blábol, ani lež.

Dále se v prohlášení píše Dobré jméno společnosti bylo dle zjištění představenstva poškozováno také tím, že vedení společnosti v čele s generálním ředitelem jednalo se zákazníky společnosti zcela nepřijatelným způsobem, vedoucím u některých až k odpojení od dodávek tepla či k jejich vážným úvahám o tom, jak si zajistit dodávku tepla jiným způsobem. Takový postup již vážným způsobem společnost Teplárna Strakonice a. s. ohrožoval a mohl by vést k závažným existenčním problémům.  Tomu, kdo takový stav přivodil, či trpěl, nemůže představenstvo teplárny v rámci zákonné odpovědnosti vůči akcionářům poskytnout jakoukoli ochranu.

Kdo někdy jednal v posledních letech s managmentem teplárny v čele s ing. Seitzem a především s ing. Kutheilem, tak ten ví o obchodních způsobech tohoto bývalého managmentu své. Kdyby to nebyla pravda, tak by tady nevznikaly v mnoha SVJ přípravy na přechod k alternativnímu vytápění celých panelových bloků. Kde proboha vidí inženýr Vondrys nesmysly a lži? Neví nic o aktivitách např. SBD?

Spolehlivé fungování teplárny z pozice nového generálního ředitele zajistí z pověření představenstva  pan Ing. Radek Motl, vybavený patřičným vzděláním a zkušenostmi, dlouholetý zaměstnanec Teplárny Strakonice. Vedením příslušných odborných úseků byli pověřeni další zkušení a odborně zdatní zaměstnanci Teplárny Strakonice a. s. 

V posledním odstavci je opět pouze konstatování faktu, kdo byl pověřen vedením společnosti do dalšího období. Tedy popis skutečnosti, nikoliv nějaké lživé tvrzení.

Namísto toho, aby se inženýr Vondrys zabýval podstatou věci, tedy tím, proč a z jakého důvodu bylo odvoláno kompletně bývalé vedení teplárny a zajímal se, jak k takovým pochybením mohlo dojít, vyřizuje si osobní účty s vedením radnice a vypočítává, kdo všechno byl v posledním období zbaven funkce. Zároveň nahlas přemítá, co všechno nové vedení radnice nutí k tak razantnímu konání v oblasti personální změn. Jak už to u inženýra Vondryse bývá nedobrým zvykem, odpoví si sám, cituji: „ Asi tím chtějí odpoutat pozornost lidí od svých „kšeftíčků“, které jsou dělány na úkor celého města“.   Skvělé, inženýre Vondrysi! Skvělé!  Tak v teplárně se vesele defrauduje lidmi, kteří byli léta těsně spojení s Vondrysovo administrativou, sám inženýr Vondrys léta letoucí seděl v představenstvech, kde se tyto praktiky děly (připomínám manko v pivovaru opět pod jeho vedením), ale kšeftíčky podle inženýra Vondryse dělá nová radnice! Neuvěřitelné! Neuvěřitelný je celý tenhle inženýr Vondrys! Vrcholem je pak vyjádření, že způsob vládnutí koalice na radnici, opět cituji: „…se blíží komunistickým metodám padesátých let a někdy připomínají i situaci v předválečném Německu.“ Kdo proboha učil inženýra Vondryse  dějepisu?

Jak už to bývá, pravda bude opět někde jinde, pane inženýre Vondrysi. A ta je nepříjemná. Vy jste nám totiž zanechal radnici a vše co s ní souvisí, tedy i městské podniky, v pěkně zanedbaném stavu, víte? Jak bídně jste řídil radnici (nenechte se zmýlit těmi 16 lety- ono to mnoha lidem velice vyhovovalo), tak bídně jste řídil i ty podniky, to se nedá okecat!  Jednou jsem Vám v jednom rozhovoru, to ještě bylo ve „Vaší“ starostenské kanceláři, řekl: „Pravou příčinou, proč tady spoustu věcí nejde dělat pořádně, jste Vy sám. A aby se mohly dělat tyto věci pořádně, musí se odstranit ta příčina!“  Vám se to tehdy pranic nelíbilo, tak na dovysvětlenou – součástí té příčiny, tedy Vás, jsou i lidé pupeční šňůrou s Vámi spjatí!

Abych parafrázoval závěr Vašeho příspěvku z minulého týdne:  Jen mám obavu, aby pro naši teplárnu a některé další věci nebylo už pozdě!

Rudolf Oberfalcer

Radní za SV

Autor: Rudolf Oberfalcer

1 261 views
Líbil se vám tento článek?

18 komentářů

 1. Zaměstnanec (12. Srpen 2015 v 11:18)

  Zajímalo by mě, jestli jsou někde dokumenty k tomu údajnému manku v pivovaru, které to dokládají – rád bych odkaz.
  Dále bych rád věděl, kdo si tedy objednával občerstvení v podniku, kde se TAKÉ nabízejí erotické služby.
  To je dohledatelné, není snad? A není jedno, co to bylo za podnik, když to bylo občerstvení?
  A také by mě zajímalo, jak je možné, že se odvolá vedení teplárny na základě několika účtenek. Tyto věci se snad dají řešit trochu jinak – osobní ohodnocení, důtka, vyhazov dotyčného. Né udělat čistku všech. To opravdu vypadá, že se to někomu hodilo. Nezastávám se ani jedné strany, ale byl bych rád, kdyby mi to někdo osvětlil. Díky

  • Oberfalcer (12. Srpen 2015 v 12:21)

   a) manko samozřejmě vyplývá z inventur a dokumenty jsou uloženy v pivovaru (je to v šetření policie)
   b) služby v erotickém salonu si objednával člen nejvyššího managmentu (bylo placeno jeho kartou), proplacení k tíži teplárny schválil ředitel a ekonomka to posvětila zaúčtováním, tedy kruh je uzavřen
   c) novému představenstvu to jedno není jak je vidět díky odvolání, minulému představenstvu to zjevně jedno bylo
   d) z bodu c) vyplývá, že představenstvo nemohlo jednat jinak, poněvadž z mého pohledu nemohu věřit tomu, kdo zneužije firemní peníze (kdyby byl dotyčný jedinec 100% vlastníkem, prosím) k jakýmkoliv soukromým účelům, nemůže mít důvěru v ničem. Je třeba si uvědomit, že návštěva erotických salonů se děla za firemní peníze dlouhodobě a opakovaně. Hodilo, nehodilo, je nepodstatné.
   Osobně si myslím, že jak řekl kolega Moučka někde v novinách, že jde pouze o vrchol ledovce a že problémy v teplárně jsou daleko hlubší, že především ředitel Seitz nebyl schopen vnímat, že doba se radikálně změnila a že i takový moloch jako je teplárna musí bojovat o každého zákazníka. Můj soukromý dojem z několika rozhovorů, které jsem s ním absolvoval, je, že především v tomto ohledu byl novými obchodními okolnostmi téměř netknutý.

   • Zdeněk (12. Srpen 2015 v 1:56)

    Pan Oberfalcer by se nejdříve měl seznámit s tím, jak se píše slovo „managment“. Pak by se mohl třeba naučit sám tu historii. Když jsem četl vyjádření Pavla Vondryse, nenašel jsem v něm nic, co mu pan radní vytýká. Věta „…se blíží komunistickým metodám padesátých let a někdy připomínají i situaci v předválečném Německu“ přece neznamená, že Vondrys tvrdí, že v Německu byl komunismus. Pouze tím srovnal komunismus s nacismem, což myslím není na škodu. To, že práce současné radnice jsou 50. léta s modernějšími technologiemi, je zřejmé. Pokud skutečně existují tak závažné skutečnosti, doufám, že ty faktury, pane radní, oskenujete, abych vám mohl věřit.

    • oberfalcer (12. Srpen 2015 v 3:32)

     Díky za lekci angličtiny, vynasnažím se se to do příště naučit. Vy byste se zase mohl doučit porozumět textu – myslím, že to Vondrysovo přirovnání k předválečnému Německu jste úplně dobře nepochopil, ale to je jedno. Nevím, proč zrovna já bych měl skenovat nějaké faktury, já přece vůbec v teplárně nejsem. Já jsem jenom sundaval Vondrysovi fíkový list, když se schovával před svojí odpovědnosí za ten bordel v teplárně. A i kdyby – komu bych ho asi tak dal – nějakému anonymovi na netu. Takových Zdeňků znám na tři tucty… Já nepotřebuji, aby jste mi věřil, věřte si čemu chcete, to je vaše volba.

     • Sandokan (12. Srpen 2015 v 5:26)

      No padesátá léta…jak jinak si vysvětlit přítomnost sekuriťáka na vrátnici Teplárny + veřejně vyvěšené fotky vyhozených nepohodlných…to přesně kopíruje Třicet případů majora Zemana – Hon na lišku. Doporučuji zhlédnout. A já se ptám kdo bude náklady na tu ostrahu platit? Odběratel, daňový poplatník?

 2. Pavel (12. Srpen 2015 v 1:46)

  Nevím proč pan Vondrys kolem sebe pořád tak kope.Co se týká Tepárny Strakonice,tak jako člen představenstva musel vědět kplik šlo různými kličkami financí do strakonického basketu.Určitě by neobcházel jen tak pro nic diváky v halepro svoji kampaň Jihočeši 2012.To,aby se firmy dostaly k akcím v teplárně musely platit vedeni a sponzorovat určitý sportovní klub,to se vi po celém městě.Těch věcí je mnoho.Pan Vondrys je mstivý člověk a za jeho éry to dost lidí dostalo těžce poznat.Nedej bože,aby se vrátil zpět,to se budete terve divit co vše dokáže a k čemu se sníží.

 3. Pavel Vondrys (12. Srpen 2015 v 7:20)

  Děkuji panu Oberfalcerovi za propagaci mého článku a další ukázku jeho „stylu“.
  Pro ty, kteří by si moje vyjádření chtěli přečíst celé, bez vytrhávání jeho částí z kontextu publikuji adresu, kde jej naleznete. Je na naší facebookové stránce Jihočeši 2012 Strakonice.
  https://www.facebook.com/pages/Jiho%C4%8De%C5%A1i-2012-Strakonice/403914896415276
  Zveřejňuji pro každého, kdo si hodlá udělat vlastní názor, bez pomocných výkladů pana Oberfalcera.

  • Oberfalcer Rudolf (13. Srpen 2015 v 5:23)

   Rádo se stalo pane Vondrysi, rádo se stalo. Ať si to vaše vyjádření každý přečte. Můj pomocný výklad nikdo nepotřebuje, jen se veřejně ohrazuji proti vašemu vyjádřní, že je tiskové prohlášení k personálním změnám v teplárně lživé a plné nesmyslů a blábolů. A kritizuji váš způsob vyrovnávání se s nepříjemnými skutečnostmi. Rozumím tomu, že vyjevení pravdy, jak na tom radnice a spol. skutečně je, je pro vás nepříjemné, ale neopravňuje vás to k nepatřičným přirovnáváním (nástup komunismu a fašismu kontra nová radnice) ani k nepodloženým obviňováním z kšeftů a všelijakým účelovým lžím.
   Ta vaše hysterie, doprovázená sérií anonymních udání všeho druhu, je zcela nepatřičná, a je na čase uvažovat s chladnou hlavou. A připravte se pořádně na zastupitelstvo, budete to v souvislosti s teplárnou potřebovat.

   • Zdeněk (13. Srpen 2015 v 6:37)

    Je velmi dobře, že tady ten článek je, protože alespoň můžeme vidět inteligenci jeho autora. Kdybyste věděl, jak vás lidé nemají rádi kvůli praktikám, které předvádíte, tak byste na internet nelezl.

    • Bohuslav Králíček (13. Srpen 2015 v 8:41)

     Zdeňku, prosím Vás, nepište tady nesmyslné bláboly.
     Raději si ten článek pana Oberfalcera přečtěte ještě několikrát, abyste pochopil o co v něm jde. Pak ho můžete porovnat s článkem pana Vondryse (ten si přečtěte také raději víckrát), abyste zjistil kde se píše konkrétně a kde se mlží. No a nakonec se panu Oberfalcerovi můžete omluvit. Věřím, že Vaši omluvu přijme. :-)

     • Sandokan (17. Srpen 2015 v 2:45)

      Omluvit? To jsi se králíku z klobouku asi zbláznil ne? Komu se kdy někdo z nového vedení včetně přisluhovačů jako jsi Ty omluvil? Zalez do klobouku a stříhej ušima.

   • Walter (15. Srpen 2015 v 4:16)

    „nástup komunismu kontra nová radnice“ no nevím, proč zrovna pan Oberfalcer, se svojí genetickou výbavou, se tomu tak brání. Geny jsou geny, tomu se neubráníte..:D

 4. Zdeněk (13. Srpen 2015 v 11:37)

  Zkuste si ty články nejdříve přečíst vy, nejlépe začnete, když si to přečtete po sobě.

 5. Daniel (16. Srpen 2015 v 6:45)

  Tak kde začít?nejspíš tak že mě ani v koutku duše nikdy nenapadlo že bych si po přečtení takového článku rozhodl reagovat ale smekám před vámi PANE OBERFALCER vy jste to dokázal….apropo aby nedošlo k dohadováni kdo co čím myslí ty velká písmena u vašeho jména jsem použíl záměrně jelikož mě zaujalo kolikrát dokážete vyřknout jméno Pana Vondryse….a tudíž můžu mít pocit že si na tomto projevu slušnosti dosti zakládáte a nebo což sám pevně věřím a doufám že to tak není jméno Pana Vondryse vás nějakým způsobem vzrušuje….což by vysvětlovalo i přídomky tipu Neuvěřitelný Pan Vondrys….a podobně….Pane Oberfalcer omlouvám se ale proč takové komentáře?Ja věřím že jste inteligentní muž taky schopný a příde mi od vás naprosto dětinské si tady vyřizovat osobní problém s panem Vondrysem a čekat až se vás nějakej Zdenek zastane v komentáři….už ted vím že mi budete kontrovat s tím že to vůbec osobní není….ale pak vás prosím já přečtěte si co tu píšete a myslím že vám dojde že to řeže do očí….tady nejde o město….tady jde o vaše víteztví….ale opravdu má cenu vyhrát za každou cenu?A pokud má cenu pro vás takové vitěztví a přestantě se shovávat za pozici radního a ukažte svou pravou tvář protoze každemu občanovi se selskym rozumem dojde že Pan Starosta Hrdlička dělá to co vám na očích vidí….musím uznat že máte skvěle manipulační schopnosti a zatim hrajete tuhle hru skvěle….jen se na můj vkus nechate občas moc rozítít ale povaha je letora že?
  Tak a už toho raději nechám jelikož bych tam měl ještě vic hrubek než doted a já vás nechci zdržovat protože je třeba vymyslet koho propustime příští měsic s tím že za to bude moc zase Pan Vondrys….ještě jednou se omlouvám za mou češtinu ale bohužel nejsem tak inteligentní jako vy…uklidnuje mě však že podle vašich měřítek jsme blbci všichni což jste parkrát v některýk komentařích zdůraznil…já ale myslím že selska hlava může mít taky svůj názor

  V poslední řadě vás chci požádat aby jste to nebral osobně….ale aby jste vyuzil své schopnosti pro dobro nás všech a ne pro ukojení vaší pomsty….protože s veškerou ůctou a respektem a taky sebekritikou lidi jako vy mají rozhodovat ale nesměji se nechat zaslepit…přeji vám hezký večer
  s pozdravem Daniel

  • Oberfalcer (16. Srpen 2015 v 7:44)

   Zdravím, předně musím říci, že s Vondrysem problém nemám (ani mne nevzrušuje, jak je mi někdy připisováno), ale zase na druhou stranu ponechat stranou ty jeho nemožné lži, překrucování a osočování to chce taky jistou dávku výdrže. Navíc mnoho stoupenců nynější radnice se nás často ptá, proč si necháme takové věci líbit a proč se proti tomu důrazně neohradíme. Takže svým způsobem píšu mnohdy jen to, co od nás chtějí někteří lidé slyšet. A nemyslete si, je jich pořád dost. Je mi jasné, že ani Jihočeši nejsou bez podpory mnohých lidí (oni rádi říkají kamarádíčků) a jim mé názory a názory SV určitě nekonvenují. To je mi jasné a proto si negativní příspěvky proti mně neberu osobně (někdy mne nas.. to je pravda, ale občas taky pobaví). K vašim omluvám za psaní – nepamatuji se, že bych někoho v diskuzích „známkoval“ z češtiny, lepší dobrá myšlenka s chybami, než slohová práce plná hovadin. A za poslední, máte mylnou představu, že starosta Hrdlička je pod nějakou mojí hypnózou. Já myslím, že nynější starosta je člověk otevřený k názorům druhých (to je něco, co tady absolutně nebylo zvykem), ale do mnoha věcí si rozhodně nenechá mluvit. Každý z nás na radnici má své úkoly a většinou si do svých kompetencí nezasahujeme.

   • Sandokan (17. Srpen 2015 v 2:41)

    Ano, ano, pan starosta je naprosto ready, ale Vy jste ostuda města. Ve Vašem případě je na čase uvažovat o odstoupení, jinak to SV v příštích volbách schytá a bude to Vaše zásluha.

   • Kush (1. Leden 2016 v 8:07)

    Nezastávám se Vondryse, ale vy a Hrdlička jste mnohem větší zkáza, než byl on.

 6. Daniel (16. Srpen 2015 v 7:40)

  Vůbec mi nedošlo chybí přijmení…..Trégl

Nechcete pejska k adopci?