Tým BKS Magpies Strakonice úspěšně vstoupil do 3. sezóny sdruženého oblastního přeboru.

DSC_7695

Před zahájením této nové sezóny si mladíci odskočili zahrát přátelské utkání do Vimperka, s týmem, který hraje oblastní přebor Jihočeského kraje. V tomto utkání si tým vyzkoušel jak osobní, tak i zónovou obranu a různé signály. Nakonec toto utkání prohrál o 8 bodů, konečný stav utkání byl 58:50. V tomto utkání však nešlo o výsledek, hlavně se jednalo o to si zahrát před soutěží a zjistit, jak jsou na tom hráči před začátkem soutěže.

Další přátelské utkání je naplánováno na konec roku 2015.

V polovině soutěže 2015/2016 jsou mladíci na překrásném 3. místě, pouze 1 bod od vedoucích celků BK Týn nad Vltavou a loňským vítězem Tigers České Budějovice.

Celkem je odehráno 7 utkání s výsledkem 5 výher a 2 prohry.

Nejlepší utkání se opět uskutečnilo na začátku této soutěže s družstvem Tigers České Budějovice na jejich půdě. Prohra přišla opět v poslední minutě, jako v loňské sezóně.

Další překrásné utkání se odehrálo ve velkém tempu na domácí půdě s BK Týn nad Vltavou. Domácí družstvo na začátku utkání zaskočilo hostující výbornou obranou a rychlým přechodem do protiútoku. Po přestávce hostující tým začal pečlivě bránit a skóre se začalo přelévat z jedné strany na druhou. Vítězství se zrodilo v posledních 2 minutách, kdy soupeř začal bránit po celém hřišti a začal takticky faulovat. Domácí hráči měli úspěšnou střelbu z trestných hodů a tímto toto utkání dovedli do úspěšného konce (TH 75 %).

Nečekaná prohra přišla s týmem BK Lišov na jejich půdě o 9 bodů.

Mladíci 1. čtvrtinu s přehledem vyhráli 14:23. Od 2. čtvrtiny tohoto utkání domácí hráči začali s velice tvrdou o nepříjemnou obranou (rozhodčí tohoto utkání tuto obranu respektovali) a mladící se s touto obranou nevyrovnali. Opět ponaučení, že se musí naučit hrát také tvrdě, co rozhodčí připustí.

V utkání na půdě soupeře Slavia ZF České Budějovice vytvořil Dominik Kašpar nový střelecký rekord v počtu nastřílených košů v počtu 32 bodů.

DSC_7476

Velice nás potěšilo, že se do týmu opět vrátil po operaci kotníku a následné rekonvalescenci Zdeněk Melichar mladší, který přináší na rozehrávku klid a přehled při zahajování rychlých protiútoků. Ale musíme si přiznat, že v současné době mu chybí fyzická kondice. Na tomto už se pracuje na trénincích.

Dalším přínosem v této sezóně je úspěšnost trestných hodů při utkáních a hlavně kolektivní hra všech hráčů.

Tímto bych chtěl všem popřát krásné prožití vánočních svátků, bohatého Ježíška a hodně úspěchů, jak v soukromém životě, tak i na poli sportovním a vše nejlepší do nového roku 2016.