Vznikem kavárny Havana jsme si splnili sen

Nejenom na chystané novinky jsme se ptali v kavárně Havana. V čem spočívá kouzlo oblíbeného strakonického podniku?

Kolik let již kavárna funguje a jak vzpomínáte na její začátky?

Kavárna Havana funguje od podzimu 2011. Vznikala s velkým nasazením, odhodláním a nadšením nás i celého personálu, neboť jsem tenkrát náhle a narychlo museli opustit naši první provozovnu.

12576073_237045826636898_808466883_n-001Odměnou nám ale byl krásný nový prostor přímo v centru města právě na Palackého náměstí, které se chtě nechtě stává zcela přirozeným centrem Strakonic.

A proč zrovna Havana? Kuba – země svobody – je naší srdeční záležitostí co se týče mentality lidí krás přírody, podmanivých rytmů místní hudby, vynikajících koktejlů či prostě celkové pohody, která je v tomto konci světa všudypřítomná. Kdo tuto zemi navštívil, jistě chápe…

Nejde zde o režim, nejde o bohatství či chudobu dané země, jde o energii – energii zvláštního druhu vnitřní svobody, která je pro nás lidi ze Západu těžko uchopitelná a možná právě proto o to více obdivovaná.

Vznikem kavárny Havana jsme si splnili sen a přenesli jsme alespoň trochu karibské nálady do centra Strakonic. Věříme, že i na naše klienty při návštěvě dýchne atmosféra této jedinečné země.

 

Chodí k vám spíše pravidelní zákazníci či neustále získáváte nové?

Za dobu své existence jsme si již vybudovali svoji stálou klientelu, které si velmi vážíme, a jsem rádi, že se vracejí právě k nám.  Samozřejmě k nám přichází i zákazníci noví, ať už se vyklubou z řad turistů, kteří do Strakonice zavítají hlavně v letních měsících, nebo zkrátka nově příchozí přiláká nějaká naše akce, novinka, nějaké chutné denní menu nebo zkrátka jen doporučení, že prostě káva v Havaně je skvělá!

 

V čem je váš přístup odlišný od jiných kaváren?

Osobně nemám moc ráda srovnávání, neboť každý jsme jedineční a každý děláme to nejlepší, co umíme, každý (člověk, podnikatel, kavárník …. – ať už TO nazveme jakkoliv) má své vlastní kvality a své nezastupitelné místo v žití Strakonic.

Na otázku bych tedy spíše odpověděla v tom smyslu, co všechno pro své klienty děláme, abychom ze své práce měli dobrý pocit a viděli s radostí v očích se vracející zákazníky, kteří vědí, proč přicházejí právě k nám.

Většina naší nabídky se připravuje z čerstvých surovin. Kdysi to bývalo zcela běžné, dnes nás bohužel zahltil svět „vynikajících“ polotovarů…  Téměř před zraky klientů tedy připravujeme snídaně, každý den chystáme tříchodové polední menu nebo pečeme domácí zákusky a dezerty.

Našimi nabídkami chceme vycházet co nejvíce vstříc našim zákazníkům, usnadňovat jim výběr, vzájemnou komunikaci s námi a v neposlední řadě uspokojit i jejich mlsné jazýčky či hladová bříška.

 

Které služby nabízíte? Jak se jejich podoba změnila?

cafe CUBA2-001Odpověď na tuto otázku je vlastně volným pokračováním té předchozí.

Život je neustále v pohybu, vše se vyvíjí, vylepšuje, mění, a tak i u nás dochází k větším či menším proměnám. Toto jsou ty nejnovější a z mého pohledu nejdůležitější změny, které se za poslední dobu udály:

* zrodily se zcela nové moderní webové stránky

* zavádíme rozsáhlejší snídaňové menu

* každý den nabízíme tříchodové polední menu (polévka, salát, hlavní jídlo)

* většinu jídel z nabídky připravujeme i v bezlepkové variantě

* nabízíme možnost „jídla s sebou“

* rezervace stolů a objednávání jídel s sebou se děje telefonicky či přes online systém na našich stránkách

* čile s našimi klienty komunikujeme pře FB, aby byli neustále v obraze

* vytvořili jsme svůj první ebook, kde ukazujeme přípravu některých receptů pro samostatné domácí tvoření

* v brzké době zprovozníme eshop s nabídkou prodeje celých dortů

Ananaovo mangový dezert* samozřejmostí je pronájem ať už kuřáckého či nekuřáckého salonku pro pořádání oslav či jiných akcí

* v létě to u nás žije i na venkovní zahrádce

* pro milovníky „živějšího“ života ve městě připravujeme a domlouváme pořádání různých ochutnávek či tanečních akcí

* zahajujeme placení platebními kartami

* rozjíždí se rozvoz jídel po Strakonicích ve spolupráci s firmou DámeJídlo.cz

 

Pokud se chce někdo blíže seznámit s vaší nabídkou, má takovou možnost například na internetu?

S nabídkou kavárny, popřípadě s aktuálními změnami a novinkami, se lze seznámit na našich webových stránkách www.kavarna-havana.cz.

IMG_1758-001Působíme samo sebou i na FB jako Kavárna Havana Bar, kam přidáváme denně informace o aktuálním dění.

https://business.facebook.com/Kavárna-Havana-Bar-875174539184474/?business_id=970381796371866

S naší nabídkou jídel se mohou klienti seznámit i prostřednictvím již zmiňovaných stránek DameJidlo.cz, kdy tato služba ušetří jejich čas i kroky a své oblíbené jídlo či kávu dostanou přímo „pod nos“.

https://www.damejidlo.cz/rozvoz/strakonice?utm_source=sklik&utm_medium=cpc&utm_campaign=Brand%20-%20Praha%20%2B%20Brno%20%28NB%29&utm_content=Brand%20-%20Presna%20Shoda

 

Co byste kavárně popřála do následujících let?

Určitě spokojené a vracející se zákazníky, zaměstnance milující svoji práci, vstřícné a podnikání usnadňující zákonné předpisy.

Přála bych si, aby kavárna byla místem, kde klienti alespoň na chvíli zapomenou na realitu všedních dnů a v kavárně nacházeli oázu klidu a pohody, kterou dýchá skutečná Havana.

 

salát s uz. kuřetem-001obrázek 3mrkvový dort kuss (2)IMG_20150821_122242IMG_8764Ananaovo mangový dezertIMG_5363xIMG_1760IMG_1646IMG_1633-001IMG_1632IMG_1631-001coffe to go1Hráškový kreém s parmazánovým krutonemespresso2 (3)

FOTO: Iva Fajová

 

Autor: Lukáš Houdek

1 480 views
Líbil se vám tento článek?

2 komentářů

  1. Václav Novák (1. Květen 2016 v 7:19)

    Informace pro občany, nebo placená reklama?

Nechcete pejska k adopci?