Strakoničtí biatlonisté opět úspěšní

V krásném biatlonovém areálu v Letohradě v Orlických horách se konal 1. Český pohár v letním biatlonu za účasti nejlepších klubů z celé republiky. Zúčastnili se ho i mladí závodníci SK Biatlon Strakonice.

V sobotu byl na programu závod ve sprintu. Závodníci stříleli z malorážky, jednou vleže a jednou vstoje. A  naši závodníci nezačali vůbec špatně. Dorostenka A  Štěpánka Hanušová po výborném běhu a střelbě získala senzační druhé místo. Dorostenci B Jan Novák a Antonín Hanuš v silné konkurenci obsadili šestou a osmou příčku. Juniorka Kateřina Jeníčková šesté místo. Sobotní odpoledne bylo vyhrazeno žákovským kategoriím, jenž střílí ze sportovních vzduchovek. Nejlépe si vedla Johanka Hůrková 20. a Jonáš Novotný 25. , za nimi se ve středu tabulky umístili Jan Houška a Barbora Bočková.

13321964_1015547705194374_3958357321850703113_n

Vlevo Štěpánka Hanušová na stříbrném stupínku.

V neděli se konal sprint se štafetovou střelbou, to znamená, že každý závodník má možnost dobití třech náhradních nábojů. V dopoledním závodu žactva se nejlépe umístila Johanka Hůrková 27.místo. Odpolední program patřil dorostu a dospělým. Štěpánka Hanušová skončila čtvrtá se ztrátou 6 vteřin na bronzový stupínek. Dorostenec Antonín Hanuš po slušné střelbě byl pátý, Janu Novákovi dobře rozběhnutý závod pokazila střelba vstoje, skončil na 13.místě. Dorostenka Mirka Chvalová byla 11. Zisk další medaile obstarala juniorka Kateřina Jeníčková a to bronzové. Strakoničtí biatlonisté si tímto víkendem zároveň upevnili svoje přední pozice v celkovém bodování jednotlivců a můžou se připravovat na další Český pohár, tentokrát v Bystřici pod Hostýnem.