Zpráva o výsledcích biatlonu ve Vimperku

V sobotu 11.6. se ve sportovním areálu Vodník ve Vimperku konal oblastní závod v letním biatlonu, který byl vypsán pro kategorie přípravka a žactvo.

Závodilo se v disciplíně sprint, tedy na krátké tratě a za každou netrefenou ránu MBA_2014museli závodníci absolvovat trestné kolo. Účastnilo se celkem 6 biatlonových oddílů, mezi které patří domácí Fischer Ski klub Šumava Vimperk, Sokol Stachy, Plzeň Litice, Elán Zruč, Strakonice a Staré Město pod Landštejnem. Deset medailí odcestovalo do Starého Města pod Landštejném, 5 medailí bylo pro Elán Zruč, 1medile pro Plzeň litice a 4 medaile zůstaly doma ve Vimperku – zlato pro Petra Štěrbu a 3x bronz pro Filipa Doubka,  pro Báru Weissovou a pro Vítka Fleischmanna.

Organizátorům se podařilo připravit velmi pěkný závod a obecenstvo mohlo s napětím sledovat vzduchovkovou střelnici a výkony nejmenších biatlonových závodníků ve věku od 7 do 14ti let.

 

Fotogalerie Michala Bártíka ze ŠumavaNET: http://www.sumavanet.cz/fotogalerie.asp?fbcode=album~5390

 

Fotogalerie Zdeňka Formánka z Vimperk.eu:

http://vimperk.eu/index.php/vimperk/102-zpravy/10326-letni-biatlon-obrazem

 

VÝSLEDKY:

Přípravka dívky (trať: 0,35km – L – 0,35km)

1.Nyklesová Márkéta (Elán Zruč) (3,38,2 – 0), 2. Legátová Markéta (Elán Zruč) (3,44,5 – 2), 3. Weissová Barbora (SKS Vimperk) (4:04,8 – 3)

Přípravka hoši (trať: 0,35km – L – 0,35km)

1.Koutný Jindřich (3:24,2 – 2), 2. Kovář Jakub (3:48,1 – 0), (oba St. Město), 3. Doubek Filip (SKS Vimperk) (4:31,9 – 4)

Žáci A (trať: 0,5km – L – 0,5km)

1.Petr Štěrba (SKS Vimperk) (6:39,7 – 2), 2. Knížek Ondřej (Elán Zruč) (6,41,2 – 2)

Žákyně B (trať: 0,5km – L – 0,5km – L – 0,5km)

1.Brunátová Denisa (Elán Zruč) (7:33,4 – 1 0), 2. Novotná Aneta (St. Město) (7:42,6 – 0 0), 3. Formanová Štěpánka (Plzeň Litice) (9:15,9 – 0 3)

Žáci B (trať: 0,5km – L – 0,5km – L – 0,5km)

1.Poledník Ondřej. (7:14,8 – 0 0), 2. Liščák Tomáš (8:03,3 – 0 0), 3. Fleischmann Vítek (8:20 – 1, 1), všichni St. Město

Žákyně C (trať: 0,75km – L – 0,75km – L – 0,75km)

1.Bártová Lenka (10:20,4 – 0 0), 2. Novotná Veronika (11:06,7 – 2 0) (obě St. Město), 3. Nyklesová Karolína (Elán Zruč) (11:08,3 – 1 0)

Žáci C (trať: 0,75km – L – 0,75km – L – 0,75km)

1.Poledník Jindřich (9:31,9 – 0 0), 2. Mikulášek Vítek (10:10,8 – 0 0), 3. Mikulášek Adam (10:52,7 – 0 0) (všichni St. Město)

Autor: Jiří Mánek

701 views
Líbil se vám tento článek?

Nechcete pejska k adopci?