Běh okolo Kuřidla 2016 – závod i setkání generací strakonických lyžařů

Již 36. ročník Běhu okolo Kuřidla připravili na první říjnovou sobotu pořadatelé ze Ski klubu Strakonice. V areálu v městké části Habeš se konal jako již XVI. ročník Memoriálu Františka Kováře. Letošní ročník závodu byl rozšířen o setkání strakonických běžců na lyžích všech generací. Nejmladší současní závodníci se tak měli šanci setkat se závodníky, kteří strakonické lyžování reprezenatovali, a velice úspěšně, v minulých letech a desetiletích.

Počasí přispělo k příjemné atmosféře a regulérnosti závodů. Vlastní průběh závodu probíhal za ideálního běžeckého počasí.  Ranní teploty kolem 10 °C se k poledni vyšplhaly až na velmi příjemných 23 °C, postupně slunečno, téměř bezvětří a relativně vysoká vlhkost – co více si závodníci mohli přát. Počasí však za nikoho ještě závody nevyhrálo a tak na těžkých kopcovitých tratích rozhodovala hlavně připravenost jednotlivých závodníků.

img_9268

Závod potěru dívek a chlapců.

Startovalo se hromadným startem a celého závodu se zúčastnilo 142 závodníků v 18 kategoriích. Nejmladší závodnicí se stala nositelka slavného strakonického lyžařského jména Lucie Půbalová (2013), nejstarším závodníkem byl František Hájíček (1951) z AVC Praha. Hlavní kategorii mužů, která se běžela jako Memoriál Františka Kováře, vyhrál a putovní pohár převzal Jiří Csirik  z Atletiky Písek, který tak dokázal obhájit vítězství z loňského roku. Všichni nejmenší závodníci byli odměněni věcnými cenami ihned po doběhu svého závodu, na ostatní pak čekalo vyhlášení se stupni vítězů. V kategorii potěru a předžáků do 10 let byli vyhlášeni a odměněni všichni závodníci, v dalších kategorií již pouze závodníci a závodnice na 1. až 3. místě, kteří získali medaile, poháry a hodnotné věcné ceny.

img_9450

Vítěz hlavní kategorie mužů Jiří Csirik (Atletika Písek) s putovním pohárem.

A jak si vedli mladí závodníci domácího Ski klubu Strakonice?

Vítězství a zlaté medaile dokázali ve svých kategoriích vybojovat Matěj Novák (kategorie lyžařský potěr), Jonáš Novotný (mladší dorostenci), Barbora Bočková (mladší dorostenky) a Matyáš Jánský (starší dorostenci). Stříbrné medaile za 2. místa získali Beáta Brandová (minipotěr dívky), Alžběta Dideková (starší žákyně) a Jan Houška (starší žáci). Na 3. místě skončili Barbora Silovská (předžačky), Kryštof Brand (mladší žáci) a starší dorostenec Filip Boček.

14502816_2144789182411938_4652301378028045896_n

Jonáš Novotný (Ski klub Strakonice), vítěz závodu mladších dorostenců.

14522930_2144789422411914_2874450860046516825_n

Vyhlášení kategorie starších dorostenců: uprostřed vítězný Matyáš Jánský, vpravo bronzový Filip Boček (oba Ski klub Strakonice).

14520420_2144790112411845_5381116309572006110_n

Společná fotka mladých lyžařů Ski klubu Strakonice.

Těsně pod stupni vítězů pak skončili Nela Nováková (minipotěr dívky 4. místo),  Adam Heide (minipotěr hoši 5. místo),Lucie Heide (potěr dívky 6. místo), Tereza Vlasáková (mladší žákyně 5. místo), Patricie Petra Němcová (starší žákyně 4. místo), Vojtěch Silovský (starší žáci 5. místo), Ondřej Didek (mladší dorostenci 5. místo) a Jiří Šíp (muži hobby 7. místo). Dále závodili Kryštof a Tadeáš Holubovi, Josefína Jánská, Tomáš Nový a Marek Šlesinger (všichni Ski klub Strakonice).

img_9429

img_9427

Bronzová Barbora Silovská, sedmá Josefína Jánská (obě Ski klub Strakonice).

img_9371

Jiří Šíp na trati závodu mužů -hobby.

img_9314

Strakonické ženy na trati – Lenka Fromlová, za ní Lada Brandová.

14485055_2144791005745089_7989419913275054482_n

Ženy hobby při vyhlášení výsledků.

14457547_2144790465745143_5897016025711074789_n

Společná fotka strakonických závodníků a rodičů.

Po skončení závodu a vyhlášení závodu se konalo setkání současných a bývalých strakonických lyžařů spojené s malým občerstvením. Setkaly se tak různé generace závodníků a trenérů, mnozí přivezli fotky z dob svého závodění a tak bylo na co vzpomínat a o čem diskutovat. Organizátoři ze Ski klubu Strakonice by byli rádi, pokud by tato tradice pokračovala i v dalších letech. Vždyť v roce 2017 oslavíme již 95. výročí založení organizovaného lyžování ve Strakonicích. Velkou radost máme také z toho, že na tuto tradici úspěšně navazují nové generace mladých strakonických závodníků.