FK Junior Strakonice vyhrál další zápasy

 

Starší dorost
FK Junior Strakonice – Meteor Tábor 4:0 (1:0)

Branky: Juhaňák, Bálek, Kostka, Čapek

Sestava: Uhříček – Pikl, Šimek, Kostka (C), Čapek – Tůma, Suchý, Bálek, Petráň – Chvosta, Juhanák
Střídali: Holín, Kučera

V prvním mistrovském utkání nového ročníku jsme přivítali na Křemelce nováčka soutěže z Tábora.
fotbalovy_micV prvních deseti minutách jsme začali opatrně, ale s přibývajícími minutami jsme ovládli hru, byli aktivní a vytvářeli si brankové příležitosti, které se nám ale nedařilo proměnit.
V 28. minutě dobře zahraný trestný kop Kostky vyrazil brankář hostí s námahou na roh. O 7 minut později jsme se konečně dokázali prosadit střelecky, kdy roh Tůmy usměrnil do sítě hostí Juhanák, 1:0.

Do druhého poločasu jsme vstoupili výborně, ve 49. minutě zahrával rohový kop Tůma a hlavička Bálka skončila v síti hostů, 2:0. V dalším průběhu druhého poločasu náš tlak narůstal, s chutí hrající Juhaňák
dělal soupeři velké problémy a připravoval naše brankové příležitosti. V 57.minutě poslal přesný centr na hlavu Bálka, který tentokráte mířil mimo. Další minutu měl další tutovku Bálek, ale jeho střelu brankář vyrazil.
V 65. minutě jsme zvýšili na 3:0, když se po rohu Tůmy hlavou nemýlil Kostka. Na konečných 4:0 upravil skóre Čapek, který zužitkoval přesný pas Bálka.

 

 

Mladší dorost
FK Junior Strakonice : Meteor Tábor 2:1 pen. (0:0)

 

První zápas sezóny byl velmi kvalitní. Oba týmy nabídly zajímavou podívanou, ve které se dostali do varu i diváci obou týmů. Hosté byli od začátku aktivní, my jsme však jejich tempu stačili a první naši vyloženou šanci ve 13. minutě neproměnil Vaněček. První poločas skončil tedy bez branek, kdy poměr střel byl pro nás 5:1. Více ze hry však měli hosté.

Druhá půle začala naším náporem, který jsme potvrdili vstřelenou brankou. Akce šla z levé strany, kdy Šourek centrem našel Vaněčka, který vsítil gól. Potom jsme měli sérii rohů a centrů, ze kterých mohl padnout další uklidňující gól. Bohužel se tak nestalo a hosté nás pak ke konci utkání potrestali vyrovnáním. Branku jsme si dali vlastní, když jsme špatně pokryli centr ze strany po přímém kopu.

Do konce zbývalo 10 hektických minut, kdy oba týmy chtěly rozhodnout ve svůj prospěch. To se však nestalo a na řadu přišel penaltový rozstřel. V něm za nás postupně proměnili Braťka, Vaněček, Brož a Šourek. Hosté poslali dvě střeli mimo tyče, když je náš gólman Pavelka svým skvělým pohybem rozhodil. Zrodila se tedy první výhra v sezóně. Pochválil bych všechny kluky za bojovnost a týmové pojetí. Obzvláště pak Šimka, Brože a Mareše.

 

Sestava Fkjs: Pavelka, Suchý, Pavlík, Šimek, Viktora, Hlava, Brož, Braťka, Šourek,Mareš, Vaněček, Novák, Hokynář, Lukeš, Fäbera.

 

 

Autor: Lukáš Linhart

714 views
Líbil se vám tento článek?

Nechcete pejska k adopci?