Fotbalisté stačili na Bavorovice, podlehli Týnu nad Vltavou

I.A třída – skupina „A“  –  muži  Týn nad Vltavou  –  Junior  (poločas 0 : 0)    zápas   2 : 1

9. 9. 2017 – 17:00

Sestava:  Reiser  – Cibulka, M. Šrámek (70. min. Ouška), Gondek, Kalianko  –  Dohonyi , Kratochvíl (73. min. Liška), Maršala (77. min. Kostka T.), Máška  – V. Šrámek, Zušťák

Ještě byl připraven gólman M. Reiser a Beran

Branka domácích:  Vařil, vlastní Gondek

Branky hostí:  Zušťák

Rohy:    5 : 5

Střely na branku:  7 : 3

Žluté karty:    1 : 2  (20. min. Cibulka, 35. min. Dohonyi)

Červené karty:  0 : 0

První čtvrthodinka byla z obou stran velice opatrná a jako první se dostali do gólové šance v 17. min. domácí. Po akci Vařila střílel z blízka Houska, ale Reiser prokázal skvělý reflex a jeho střelu vychytal. Do další tutovky se dostal Vařil hlavou, když mířil k tyči, ale jako vítěz z tohoto souboje byl opět Reiser. V 35. minutě našel přesným pasem Kratochvíl na křídle Mášku a jeho centr Zušťák tlačil do branky, ale domácí brankář byl pozorný. Ve 37. minutě se opět blýskl Reiser, a to hned dvěma výbornými zákroky. Nejdříve zlikvidoval střelu zblízka Housky a hned vzápětí střelu zblízka Lišky (z domácího celku).

Úvod druhého poločasu se nám povedl, a to ve 48. minutě, když proletěl centr Cibulky přes celé vápno, dostal se k Zušťákovi, který se v těchto situacích nemýlí, zpracoval, zamířil a vedli jsme 1:0. Domácí byli tímto gólem zaskočeni a do hry je dostala vyrovnávací branka v 63. minutě. Po nepřehledné situaci ve vápně zakončil přesně Vařil. To domácí nakoplo a po jednom z dalších útoků a stříleném centru hned o dvě minuty později se radovali podruhé, když si nešťastně centr hlavou ve snaze odvrátit balón do bezpečí srazil za Reiserova záda Gondek. Trenér ve snaze o vyrovnání vystřídal v krátké době hned 3 hráče, ale bohužel domácí své vedení dokázali uhájit.

fotbalovy_mic

17. 9. 2017  –  16:30

Sestava domácích:  Reiser  – Kočí, M. Šrámek, Gondek, Kalianko  –  Dohonyi , Kratochvíl (72. min. Cibulka ), Kostka T., Máška (86. min. Ouška )  – V. Šrámek, Zušťák

Ještě byl připraven brankář M. Reiser

Sestava hostí:   Sýkora – Babka, Rottenborn, Kučera (85. min. Vacek, Koranda, Šafránek, Štěpánek, Jakeš (65. min. Hurný), Hanousek, Blažek, Řehák

Ještě byl připraveni brankář Nováček, Klíma, Procházka, Smékal

Branky domácích:  Kostka T. 2x – obě z penalt

Rohy:     4 : 3

Střely na branku:  7 : 4

Žluté karty:    1 : 2   (74. min. Gondek  –  55. min. Koranda, 60. min. Štěpánek , 61. min. Štěpánek)

Červené karty:  0 : 1  (61. min. Štěpánek)

První čtvrthodinka patřila hostům, kteří zahrozili jednou střelou z dálky, se kterou Reiser neměl problém. Poté se hra vyrovnávala a přišly i dobré příležitosti vstřelit branku do sítě hostí. Třikrát se dostal do zakončení  kanonýr  Zušťák, ale jednou ho vychytal brankář – po individuální akci M. Šrámka, který prošel přes tři hráče, přihrál Kostkovi, ten z jedné strany na Zušťáka, ale jeho pohotovou střelu brankář kryl. Podruhé mířil nad branku po zpětné přihrávce V. Šrámka a třetí zakončení mu obránce vykopl z brankové čáry. Ještě po rohovém kopu Kostky se dostal k hlavičce Kratochvíl, ale mířil vedle.

Hned v úvodu druhého poločasu měli obrovskou šanci hosté, když po uklouznutí stopera se zmocnil míče Babka a postupoval sám na Reisera, který ho skvělým zákrokem vychytal. V 60. minutě přišel zřejmě zlomový okamžik, když byl před vápnem faulován nešetrným způsobem Kratochvíl. Faulující Štěpánek obdržel žlutou kartu a k trestnému kopu se postavil Kostka. Jeho střelu přes zeď zastavila ruka Štěpánka, který obdržel během jedné minuty druhou žlutou, následovalo vyloučení a pokutový kop, který bezpečně proměnil Kostka, 1:0. Gól nás uklidnil a hru jsme měli ve své moci, ale přesto se hosté do jedné gólovky dostali v 75. minutě, po trestném kopu naštěstí Hanousek mířil hlavou vedle. Pojistku jsme přidali v 85. minutě, a to když Kostka prošel do vápna, byl faulován a nařízenou penaltu sám proměnil a určil tak konečný výsledek tohoto utkání na 2:0.

Autor: Jiří Cibulka