Kandidátka STRAKONICE-PŘÍMO si ve volbách věří

Možná někteří z Vás již zaregistrovali billboardy či plakáty kandidátky STRAKONICE-PŘÍMO. Je na čase Vám představit i její kandidáty do komunálních voleb 2018, jejichž profily jsou postupně vyvěšovány i na webové stránky www.strakonice-primo.cz.

Když jsem před několika měsíci začal řešit sestavení zcela nové kandidátky do komunálních voleb ve Strakonicích, nepředpokládal jsem, jak budu mít ulehčenou úlohu díky přátelům a známým. Každý se zapojil dle svých možností. Výstižný název STRAKONICE-PŘÍMO charakterizující naše představy navrhla kamarádka, která s ohledem na svého zaměstnavatele zůstane utajena. Důležité kontakty jsem získal přes spoluhráče z rekreačního nohejbalu. Zapojení předsedy osadního výboru v Dražejově Václava Marka zapříčinil hostinský výletní restaurace Na Myslivně Martin Hoch. A tak dál a dál.

Základní představa o kandidátce byla zcela splněna. Naše kandidátka není svázána stranickými představami, usneseními či různými zákazy. V souladu se svým základním programem REALISTÉ i hnutí PRO Zdraví a Sport umožňují v komunálních volbách potřebnou volnost.

Důležitým předpokladem pro naplnění mé vize bylo poprvé ve Strakonicích sestavit kandidátku s hnutím reprezentující sportovce. K obnově zdravého rozumu ve Strakonicích je totiž zdravý duch ve zdravém těle zcela nezbytný. Přímé zapojení sportu nakloněných lidí do politického života je s naší kandidátkou jisté. Pořadí na kandidátce v tomto případě nehraje roli, neboť každý kandidát za STRAKONICE-PŘÍMO bude prosazovat zájmy sportovců, kteří jsou ve velkém počtu zastoupeni i na samotné kandidátce. Za fotbalisty mohu jmenovat bývalého předsedu TJ Dražejov Václava Králíčka. Neznámý pro strakonické sportovce jistě není také Miloš Dohanič.

Fotky ke článku o kandidátce

Samozřejmě nebudeme zapomínat ani na kulturu. S ní je dlouhodobě spojený bývalý ředitel strakonického muzea PhDr. Miroslav Špecián. V oblasti rozvoje města se jistě budou hodit i mé zkušenosti z letitého působení jako pořizovatele územně plánovací dokumentace. Na kandidátce nechybí ani projektant (TZB) Milan Kacovský či podnikatel ve stavebnictví Radek Prušák. V nemenší míře mohou pomoci odborníci na IT technologie. I když STRAKONICE-PŘÍMO je mladá kandidátka, určitě nezapomínáme ani na strakonické seniory. O jejich potřebách jistě ví zaměstnankyně domova pro seniory Eva Kotrbová, která zároveň reprezentuje mladou generaci. O mladé generaci se často mluví, ale je potřeba ji do politiky i zapojit. Výčet zaměstnání jednotlivých kandidátů je samozřejmě pestrý a nechybí ani manuálně pracující.

Ačkoli rozhodně neplánujeme osobní výlevy na své protivníky, ať z té či oné strany, střetů se nebojíme. Zdraví a věk hovoří pro nás. Jsme nová krev pro Strakonice, bez zatuchliny a osobních sporů.

Děkuji všem přátelům, kolegům, známým, kandidátům i své rodině za podporu při sestavení kandidátky STRAKONICE-PŘÍMO. Věřím, že zapojení kandidátky STRAKONICE-PŘÍMO do veřejného života ve Strakonicích zapříčiní konstruktivní a pozitivní atmosféru ve městě.

 

Mgr. Robert Flachs – volební lídr kandidátky STRAKONICE-PŘÍMO

 

STRAKONICE-PŘÍMO
Pořadí č. Jméno a příjmení Věk Povolání
1. Robert Flachs 40 Vedoucí stavebního úřadu
2. Václav Marek 31 Vedoucí střediska
3. Eva Kotrbová 22 Recepční
4. Milan Kacovský 35 Projektant
5. Miroslav Špecián 69 Důchodce
6. Martin Hoch 34 Hospodský
7. Miloš Dohanič 49 Živnostník
8. Jiří Poláček 39 IT specialista
9. Václav Králíček 55 Vrátný
10. Kateřina Pokorná 40 Mistr ve výrobě
11. Martin Červinka 55 Správce majetku
12 Jan Sádlo 44 Kontrolor kvality
13. Radek Prušák 44 Podnikatel
14. Milan Toman 58 Servisní technik
15. Lukáš Dunovský 33 Servisní technik
16. Jaroslav Havlena 45 Dělník
17. Iveta Kozáková 40 Pokladní
18. Jan Mauric 39 Dělník
19. Petr Sádlo 42 Kontrolor kvality
20. Miloslav Nováček 39 Stavební zámečník
21. Josef Hartman 38 Programátor softwaru

 

Autor: Robert Flachs

3 023 views
Líbil se vám tento článek?

13 komentářů

 1. Senior (30. Červenec 2018 v 11:51)

  Osobně vítám mladé lidi ve vedení města . Na druhou stranu mám ale obavu , že to může být pro mnoho voličů kandidátka neprůhledná . Sport , mládí a elán může být i málo . Zejména proto , že hnutí ST- PŘÍMO bude nuceno být s někým v koalici ( nejlépe městu vládnoucí ). Komunální politika ve Strakonicích zhrubla natolik , že odolnost proti osočování , napadání a urážení bude vyžadovat hroší kůži . Stále totiž máme strakonické politiky , kteří si myslí , že pouze oni mají pravdu . Nechápou , že doba strávená ve funkci není přímo úměrná hodnotě myšlenek , které se snaží mnohdy neomaleně při jednáních zastupitelstva prosazovat . Stále máme politiky , kteří se nehodlají smířit s tím , že volič chce změnu , že každý problém lze řešit několika způsoby , že nikdo nemá patent na pravdu . Stávající starosta se naučil na mnohé demagogie reagovat klidně a být nad věcí . Osobně bych uvítal , kdyby SV obhájila svojí pozici a stávající starosta i místostarosta za SV vládli ještě alespoň jedno volební období . Vláda hnutí SV je ve Strakonicích patrná , kdo chce vidět , co se za 4 roky udělalo , ten to vidí a věřím , že to u volební urny ocení . Umím si představit hnutí PŘÍMO jako koaličního partnera a přeji volební úspěch .

  • Robert Flachs (30. Červenec 2018 v 5:05)

   Pokud by bylo ve Strakonicích vše ideální, nebyla by ani kandidátka STRAKONICE-PŘÍMO. To si však nemyslíme. STRAKONICE-PŘÍMO v letošních komunálních volbách kandiduje, neboť chce řešit věci, které se léta neřeší. Dostatek stavebních parcel pro mladé, dostatek malometrážních bytů, obnova centra, které se ani po 30 letech od roku 1989 nevzpamatovalo z asanace v 70. letech minulého století. Jsme mladší kandidátka, ale rozhodně nebudeme zapomínat ani na potřeby seniorů. Účelná podpora sportovní činnosti je jedním z mnoha bodů. Osobně uvítám spolupráci všech stran a omezení zbytečných až dětinských osobních sporů. Každý zastupitel prezentuje určitou část obyvatel města a STRAKONICE-PŘÍMO určitě nebude vylučovat žádnou skupinu obyvatel z rozhodovacích procesů. V neposlední řadě bych chtěl poděkovat za slušný komentář i přesto, že jste podporovatel konkurenčního subjektu. Obdobné věcné komentáře jsou na internetu spíše výjimečné. :-)

 2. F.K.Ladislav (31. Červenec 2018 v 6:18)

  Ve zdravém těle zdravý duch, lídr kandidátky by mohl umět česky. Ale třeba je to překlep. Kandidátka plná odborníků, Robertovi přeji vše dobré, jenom nepochopil, že politika je řemeslo. K čemu je machr ve svém oboru, který pak čtyři roky v zastupitelstvu mlčí? Že je někdo úspěšný chirurg (dávám příklad), neznamená, že bude dobrý politik. Nebo byste chtěli, aby vám žlučník vyoperoval pan starosta Hrdlička? Jen proto že je úspěšný starosta? Takhle to prostě nefunguje. Kromě pana Marka, předsedy osadního výboru Dražejov, se o komunální politiku dosud nikdo z kandidátky nezajímal. A to je málo na to, aby oslovila voliče. Přesto jim přeji, aby i oni zamíchali místním bahnem, plným zatuchliny a osobních sporů. PS: Seniore, všichni jdou do voleb s kůží na trh, vy nejste schopný se ani podepsat. Čeho se bojíte?

  • Ján Vavro (31. Červenec 2018 v 12:06)

   Asi se bojí, že zjistíme kdo je. Je to docela vtipálek. Strakonická veřejnost to zhrubnutí přinesla. Jasný, že se starosta určitě umí povznést, „jenom“ sprostě nadává, Senior je pěkný PR :D Pokud chce Strakonice Přímo něco pro město udělat, musí SV odstavit od válu. Ideální by bylo, kdyby Hrdlička a Vondrys v opozici skončili oba.

  • Robert Flachs (31. Červenec 2018 v 3:34)

   Ačkoli si někdo může myslet něco jiného, můj názor je, že odborníci v politice jsou třeba. Sice samozřejmě souhlasím, že odborník nemusí být vždy dobrý zastupitel, ale tato jistota není ani u profesionálních politiků – viz Poslanecká sněmovna :-). Kromě toho profesionálních politiků ve Strakonicích moc neznám, třeba se mýlím, když mi jich pár vyjmenuješ :-). Zkušenosti s politikou někteří naši kandidáti mají, ale to pro nás není v komunálních volbách ten nejdůležitější předpoklad.
   Za překlep se samozřejmě omlouvám-zkusím opravit. V neposlední řadě jsem rád i za Tvoji kandidaturu, neboť lidí, kteří mají zájem ve Strakonicích něco zlepšovat nikdy není dost.

   • F.K.Ladislav (1. Srpen 2018 v 6:08)

    Milý Roberte, odhaduji, žes odpovídal mně. Myslel jsem v obecné rovině, že známý lékař (čtenář si dosadí jakékoliv povolání) nemusí být dobrý a schopný zastupitel. Pár doktorů už jsme na radnici měli, snad jen Vávra byl aktivní. Je trapné, když většina zastupitelů úspěšně soutěží o titul Mlčoch roku.
    Jestli máme profesionální politiky? Krom Vondryse, Pavla, Hrdličky a Oberfalcera asi ne, tedy ty ve funkcích. Pak tu ale máte pár jednotlivců, kteří se dlouhodobě zajímají o město, ne o všech voliči vědí. Jak jsem tak sledoval, tak se někteří na kandidátky různých stran dostali, ale jsou jen do počtu. Šéfové místních stran a hnutí holt nechtějí konkurenci. I tak mají šanci prorazit, protože to nejhorší, co se může stát, že po volbách bude zastupitelstvo složeno pouze politicky, dva kohouti se budou nechutně urážet a ostatní to prospí. Upřímě řečeno, měl-li bych si vsadit, tohle je nejpravděpodobnější varianta. Snad se za čtyři roky prosadí model jedné kandidátky pouze místních, co jsou opravdu v obraze, své rodné Strakonice milují, mají sice rozdílné názory, ale chtějí se dohodnout na tom, co je pro město dobré.

  • Senior (1. Srpen 2018 v 7:59)

   Vážený pane F.K.Ladislav , nevím z čeho jste usoudil , že všichni „jdou do voleb s kůží na trh“ . Já rozhodně žádné politické ambice nemám a voleb se zúčastním ( možná ) jako volič. Proto si nadále dovolím sdělovat své názory coby Senior , což opravdu jsem . Ve Strakonicích jsem se narodil , veřejné dění sleduji . Od r. 1989 se živím v podnikatelském sektoru a stále pracuji , i když bych již nemusel . Patřím ke generaci , která práci považovala za normální povinnost . Jsem tedy staromódní, ale zato svobodný člověk , který svými názory nemusí nikomu lézt do z…..e . Ničeho se nebojím , pro strach mám uděláno. Nevím , jestli F.K.L. je Vaše jméno a je mě to celkem jedno . Za důležitější než kdo příspěvek napsal totiž považuji to , CO napsal . Váš názor na politiku coby řemeslo nesdílím . Kdybych politiku považoval za řemeslo , tak bych řemeslníky urážel . Řemeslník totiž opravdu nosí denně kůži na trh , ale na rozdíl od politiků za svoji práci nese odpovědnost – nemůže se vymluvit na k o a l i č n í kompromis . Plané tlachání na zastupitelstvu považuji za ztrátu času .
   Proto si na závěr dovolím malé doporučení. Cítíte-li , že je třeba zamíchat místním bahnem plným zatuchliny , vstupte do politiky a přesvědčte voliče , že jste to vy , který vše změní . Já nemám se současným vedením radnice problém. Ne se vším souhlasím , ale respektuji většinu . Oproti minulým řemeslníkům , kteří stáli po několik volebních období ve vedení radnice vnímám pokrok . Pokrok v ochotě řešit to , co občany zajímá a co denně potřebují ( chodníky , komunikace atd . )

   • F.K.Ladislav (1. Srpen 2018 v 12:52)

    Seniore, máte dojem, že je u nás diktatura? Hrozí Vám pronásledování, vězení, píšete nestoudně nebo někoho urážíte? Pokud je odpověď záporná, pak nechápu, proč nesdělíte své jméno. Já se opravdu tak jmenuji a kandiduju, s kůží na politický trh jdu i se svým jménem, a to je o dost drsnější kolbiště než pár glos pod článkem.

    • Senior (1. Srpen 2018 v 7:02)

     Vážený pane FKL , o jaké diktatuře píšete ? Jaké vězení , pronásledování ? Vaše myšlenkové pochody asi opravdu nepochopím . Vy asi budete přesně ten demokrat , pro kterého bude podstatnější jméno autora přízpěvku před jeho obsahem . No co , musím připustit , že se do nového zastupitelského sboru města Strakonice , nějakým nedopatřením dostanete i vy . Půjdu-li volit , dám si pozor , abych nějakým nedopatřením nevhodil do volební urny kandidátku s Vaším jménem . Nerad bych k Vašemu případnému zvolení napomohl .
     JInak musím uznat , že ve srovnání se mnou jste opravdu hrdina . Nesete kůži na trh a jdete pod svým jménem do drsného kolbiště , aniž by Vás k tomu někdo nutil . Palce Vám držet nebudu ale budete-li náhodou zvolen budu Vás respektovat jako zastupitele , který se obětuje pro dobro města . Předpokládám , že nadále bude možné poslechnout v klidu domova zvukový záznam a udělat si názor na Vámi utrousené myšlenky . Třeba změním názor . Přeji vše dobré

    • Ján Vavro (1. Srpen 2018 v 7:32)

     Úplně chytrý člověk Seniore nejste, ale nechcete si to raději přečíst ještě celé jednou, než ze sebe uděláte většího blba, než jste už udělal?

     • Senior (2. Srpen 2018 v 7:23)

      Ano pane , jistě máte pravdu . Vy mě také :-)

 3. Robert Flachs (1. Srpen 2018 v 8:33)

  K předchozím komentářům bych chtěl dodat, že nic není černobílé. Názory jsou různé, diskuse je třeba, ale není nutné přecházet k osobním útokům. Nechť se každý angažuje dle svých možností. Naštěstí konečné slovo mají voliči a je samozřejmě dobře, že mají na výběr.
  Kdo zná mě, Václava Marka, Martina Hocha atd. určitě ví, že rovněž nejsme mlčící většina :-). STRAKONICE-PŘÍMO jde do voleb (mimo jiné) proto, že se nám stávající politické hašteření nelíbí. Jakou sílu budeme mít k této změně v zastupitelstvu rozhodnou voliči. Naším cílem není někoho zničit nebo společensky znemožnit. Jedno je však jisté, nikdo nemá svoji funkci doživotně. Každý si musí uvědomit, že slouží všem obyvatelům města a ne pouze určité skupince obyvatel. My (STRAKONICE-PŘÍMO) jsme připraveni naslouchat a spolupracovat, neboť každý zastupitel je hlasem určité části obyvatel města, ke kterým máme respekt. Spolupráce je slovo, které ve Strakonicích postrádáme.

 4. F.K.Ladislav (6. Srpen 2018 v 12:27)

  Roberte, přijmi mou hlubokou a upřímnou omluvu. Jsi politický profesionál na vysoké úrovni a Tvoji lidé také. Bez ironie. Neumím si představit, že bys na otázku, co budeš na radnici po volbách dělat, odpověděl: seznámím se s realitou v obci.

Nechcete pejska k adopci?