Junior přehrál lídra tabulky Laziště

FK JUNIOR STRAKONICE – LAŽIŠTĚ   2 : 1 ( 1 : 1)   20. a 64 min. Zušťák – 34. min. Vokatý

Sestava: Lízal –Jiří Baloušek, Němeček, Matěj Kostka, Čapek – Petr Baloušek (88. min. Boukalík), Bálek (89. min. Ouška ), Václav Šrámek, Kočí  –  Máška (80. min. Juhaňák ), Zušťák (84. min. Petráň )

Připraveni byli ještě Tomáš Kostka a brankář V. Reiser

Rohové kopy:  6 : 1

Střely na branku:  6 : 9

Žluté karty:  2 : 2  (81. min. Zušťák, 67. min. M. Kostka – 60. min. Rauscher, 86. min. Sedláček

fotbalovy_micNa domácím hřišti o Václavské pouti jsme přivítali lídra tabulky – Lažiště. Přišlo se podívat pěkných 250 diváků a myslím, že viděli zajímavý zápas, kdy každý chvilku tahal pilku. První dvacetiminutovka patřila nám a do 5. min jsme si vypracovali dvě nadějné šance. Ta první byla po pěkné kombinaci po levé straně Petra Balouška ze Zušťákem a posledně jmenovaný mířil těsně vedle. Druhá byla na pravé straně, kdy si vyměnili míč Jirka Baloušek s Bálkem, který z dobré pozice branku přestřelil. Ve 20. min. jsme kopali dva rohy za sebou a ten druhý byl zužitkován. Zušťák si naběhl na dobrý centr Bálka a hlavou dává na 1 : 0. Od 25. minuty zase tahali za pilku hosté. Bízek vybídl po trestném kopu Hojdekra, ale ten hlavou dává nad. Ve 34. minutě jsme na levé straně udělali chybu a hosté nás hned potrestali. Pěsta nacentroval před branku a Vokatý srovnává skóre na 1 : 1. O minutu později jsme mohli prohrávat, a to když opět Pěsta vysunul do brejku Volmuta a ten zakončoval naštěstí vedle Lízalovo branky.

Druhý poločas začali lépe hosté a v 54. minutě měli na noze tutovku, když se ocitl Volmut sám před Lízalem a ten bravurním zákrokem střelu  zlikvidoval. V 56. min. jsme zahrávali rohový kop a vznikli z něho velké zmatky před hostující brankou. Chyběl malý kousek ke skórování. M. Kostka nejdříve trefil břevno a dorážku obránce vykopl z brankové čáry. V 64. minutě Zušťák, jak už jsme u něj zvyklí, předvedl mazácký kousek, když si přebral před vápnem balon, dvakrát naznačil, znehybněl gólmana a z vápna namířil přesně k tyči, 2 : 1. V 65. minutě šel Zušťák  z levé strany sám na brankáře a mohl dát hatrik, ale gólman jeho zakončení nohama vyrazil. Zbytek zápasu si domácí pohlídali, střídáním rozkouskovali hru a hosty do šance nepustili. Změna v sestavě oproti minulému zápasu, kterou trenér Cimrhanzl udělal, kdy na hřiště poslal bratry Baloušky, se vyplatila. Oba odehráli velmi dobré utkání a byli velkým přínosem pro mužstvo.

Autor: Jiří Cibulka

590 views
Líbil se vám tento článek?

Nechcete pejska k adopci?