Výroky prezidenta pobouřily i strakonické Romy

romská vlajka

„To snad nemyslí vážně! Celý život tady pracuju. Teď jsem zrovna přišel domů po dvanáctihodinové šichtě. A určitě nejsem výjimkou. Podle mě tady určitě pracuje přes devadesát procent strakonických Romů. Jsme hodně naštvaní. A za našeho prezidenta se stydíme. Urazil nás i naše děti,“ říká naštvaně Vasil Grundza, který už dvacet let pracuje ve Strakonicích. „Nechápu, proč nás pořád někdo napadá, že nechceme pracovat! Vždyť na pracáku je přece většina bílejch.“

Prezident opět nemile překvapil, a to svými výroky, které byly směřovány proti Romům. Místo aby společnost spojoval, opět vytváří dva tábory. Máme tu na jedné straně ty, kteří hájí romskou komunitu a výroky pana prezidenta berou jako další jeho provokaci, a pak skupinu lidí zastávající názor pana prezidenta. Sami Romové to berou jako velikou křivdu. „Je to i náš prezident. Měl by se k nám chovat slušně. Chceme omluvu!“ zní z různých romských iniciativ.

foto vasilVětšinová společnost stále vnímá romskou komunitu jakou velmi problematickou, zvláště v některých oblastech naší země. Především jí vyčítají neochotu pracovat. Podle mého názoru je ale ve zbytku naší země většina Romů slušných. Pracují a dobře se starají i o svou rodinu. Ve svých městech nedělají žádný bordel, a když je potřeba, tak i pomůžou.

Výroky pana prezidenta v tomto směru jsou prostě neakceptovatelné. Ukázaly ovšem jednu pozitivní věc. Jsou mezi námi už mnozí, kteří vnímají romskou komunitu úplně jinak než náš pan prezident. A to je dobře.

Na protest se začali Romové fotit ve svých zaměstnáních, a tak vzniklo i toto krátké video.

Je opravdu super vidět, na jakých všech pracovištích se dokáží uplatnit. Jen tak dál :-).

https://www.facebook.com/sdruzeniromea/videos/1118072028352516/

Autor: Pavel Gerčák

1 292 views
Líbil se vám tento článek?

2 komentářů

  1. F.K.Ladislav (27. Říjen 2018 v 11:08)

    ,,Ve svých městech nedělají žádný bordel…“

    Ve svých městech?

    Chtěl bych se váženého autora zeptat, která jsou ta jejich města? Mohl by uvést konkrétní města, patřící Rómům? Děkuji za odpověď a poučení.

Nechcete pejska k adopci?