Junior porazil Lhotu u Plzně jednou brankou

Junior Strakonice  –  Lhota u Plzně   1 : 0   (0 : 0) – 15. 8. 2020, 17:00

Sestava Junior

Lízal (46, min. Uhříček) – Němeček (46. min. Buranský), Šimek, Kostka (46. min. Říha), Peroutka – Funda, Čapek – Zoubek, Sládek (60. min. Máška), Petráň (60. min. Novotný) – Hovorka (65. min. Nosek)

fotbalovy_micRozhodčí – Dunovský

Střely celkem – 10 : 2

Z toho na bránu – 7 : 0

Rohy  – 3 : 5

Branka – Máška

Generálka před prvním mistrovským zápasem skončila s účastníkem krajského přeboru Plzeňského kraje vítězstvím. Po taktické stránce to domácí zvládli na výbornou. Gólové šance se začali rodit až po téměř půl hodině hry, kdy v 28. minutě Sládek prostrčil balon na Zoubka, který kolmicí uvolnil do brejku Hovorku a gólman jeho zakončení vyrazil na rohový kop. Toho se zhostil Sládek a jeho přesný centr našel nabíhajícího Hovorku, který hlavou dává nad branku. Ve 33. minutě Funda chytře rozehrál rychle trestný kop na Zoubka, ale jeho střela šla těsně vedle tyče. 37. minuta přinesla hezkou akci po pravé straně, kterou zakončoval Němeček do gólmana. Ve 42. minutě Sládek podnikl samostatnou akci, když šel do brejku z půlky hřiště, ale zakončení šlo mimo branku. Ve 45. minutě Sládek uvolnil ve vápně Němečka, ale ten branku minul.

Druhý poločas se brankové příležitosti začaly rodit stejně jako v prvním, tedy v 70. minutě, kdy čerstvý Nosek se dostal přes obránce a jeho střelu brankář kryl. O minutu později opět Nosek rozjel akci po křídle, nacentroval do vápna, mladíček Novotný vyskočil nejvýše, ale brankovou konstrukci minul. V 75. minutě přišla akce Fundy, který si obhodil obránce, naznačil střelu a přihrál volnému Máškovi, který dává do prázdné branky na 1 : 0. Ještě za zmínku stojí 85. minuta, kdy Zoubek uvolnil do lajny Noska, který dává do vápna přihrávku na Mášku, ten sklepl  na Novotného, ale jeho ostrou střelu gólman vyráží. Hosté za celý zápas domácí branku neohrozili.

Autor: Jiří Cibulka

575 views
Líbil se vám tento článek?

Nechcete pejska k adopci?