Utkání s Krumlovem se nepovedlo, Sezimovo Ústí však zdoláno

Krajský přebor  –  muži  Český Krumlov – Junior  zápas   3 : 0 (poločas 0 : 0)

Sestava:  Lízal  – Němeček, Říha, Šimek, Čapek  – Krýsl (77. min. Kočí), Zelenka, Funda (77. min. Máška), Zoubek (71. min. Sládek), Buranský (36. min. Peroutka) –  Hovorka (63 min. Nosek)

fotbalovy_micNa střídání ještě byli k dispozici Petráň a brankář Uhříček.

Branky domácích:  Svoboda, Tůma D., z penalty Kabele

Rohy:    3 : 2

Střely na branku:  5 : 2

Střely mimo branku: 2 : 1

Žluté karty:    1 : 4   (53. min. Svoboda – 32. min. Funda, 53. min. hovorka, 78. min. Sládek, 79. min. Kočí)

Červené karty:  0 : 0

První poločas se hrál vyrovnaný duel, domácí byli lepší na míči, my jsme hráli soustředěně a  brankových příležitostí bylo poskrovnu. Do první se dostali domácí díky Kunovi, ale hlavu směřující do branky Lízal chytil.
My jsme kontrovali o deset minut později – po centru Němečka se ke hlavičce dostal Zoubek, ale ta šla mimo.
Ve 38. minutě Čapek hodil dlouhý aut, míč propadl, Zoubek pohotově vystřelil, ale brankář stačil vyrazit na rohový kop.

Druhý poločas nás domácí přitlačili a zápas rozhodli třemi góly. V 58. minutě po velmi špatném řešení situace
u postranní čáry jsme faulovali a z trestného kopu Svoboda dává hlavou první gól domácích – 1 : 0. V 71. minutě střídající Tůma David přešel ve vápně přes dva obránce a dává na 2 : 0. V 85. minutě jsme kopali přímý kop Sládkem, který trefil tyč domácí branky. Dílo domácích dokonal v 88. minutě Kabele z penalty, když brejk Růžičky byl zastaven faulem v pokutovém území – 3 : 0.

Naším nejlepším hráčem byl v tomto utkání Miroslav Říha.

11. 10. 2020  –  15:30

Krajský přebor  –  muži  Junior – Sezimovo Ústí    zápas   6 : 2  (poločas 4 : 0)

Sestava:  Lízal  – Kočí, Šimek, Říha, Čapek (85. min. Petráň) – Nosek (76. min. Němeček), Zelenka, Funda
(83. min. Peroutka) – Sládek – Krýsl (62. min. Máška ), Hovorka

Na střídání ještě byl k dispozici brankář Uhříček.

Branky domácích:  Sládek 3x, Funda, Hovorka, Němeček

Branky hostí:  Říha, Škarda

Rohy:    3 : 6

Střely na branku:  9 : 4

Střely mimo branku:  3 : 3

Žluté karty:    3 : 2   (22. min. Říha, 43. min. Kočí, 47. min. Sládek – 32. min. Bouška, 63. min. Hoffman)

Domácí si byli vědomi, že v tomto utkání se musí bodovat za plný počet, protože se před utkáním nacházeli
na posledním místě. Začátek utkání byl z říše snů, protože hned v 6. minutě po výkopu Lízala prodloužil hlavou Krýsl na Noska, který dal před branku a Funda skóroval na 1 : 0. V 8. minutě výstavní střelou z trestného kopu dává Sládek na 2 : 0. V 9. minutě měl plné ruce práce Lízal po dělovce Hoffmana. Ve 12. minutě Funda poslal
do vápna Hovorku, který byl faulován, a Sládek se z penalty nemýlil a zvyšuje na 3 : 0. Poté domácí polevili
a hosté na 20 minut převzali iniciativu. Kopali velké množství trestných kopů, ale do žádné gólovky to nevedlo. V 21. minutě tečovanou střelu hostujícího Říhy z vápna Lízal nadvakrát vyřešil. Až v 35. minutě zahrozili zase domácí Noskem, ale jeho střelu z úhlu vyrazil gólman na roh. Sládek přímo z rohu trefil zadní tyč. V 37. minutě Sládek si rozehrál ze středu hřiště akci přes Noska, který mu přihrávku vrátil do vápna a zvyšuje na 4 : 0.

První 10minutovka druhé půle opět patřila hostům, kterou dokázali zúročit v 54. minutě po rohovém kopu Říhy –
4 : 1. Další tlak hostí už domácí nedovolili a v 79. minutě Němeček ve slibné pozici ve vápně přihrál ještě lépe postavenému Hovorkovi a ten zvyšuje na 5 : 1. V 84. minutě si Němeček po uvolnění do vápna Sládkem posadil obránce na zadek a zvyšuje na 6 : 1. Koncentrace domácích zřejmě už polevila a hosté ji v 88. minutě využili, když domácí obranu doslova vyšachovali a upravili výsledek  Škardou na konečných 6 : 2.

U domácích byl vyhodnocen jako nejlepší hráč Přemek Sládek.

Autor: Jiří Cibulka