Krajský přebor  –  muži   Junior – Rudolfov    (poločas 1 : 2)    zápas   1 : 2

Sestava:  Lízal  –  Šimek, Žáček, Rozhoň, Čapek  –  Staněk, Benedikt (48. min. Benedikt)  –  Funda (24. min. Máška ), Zahrádka, Chalupa (24. min. Nosek, 80. min. Petráň)  – Šourek

Střely na branku:  4 : 6

Střely mimo branku:  4 : 0

Žluté karty:    2 : 2  (54. min. Čapek, 64. min. Míčka)

Červené karty:  0 : 0

Slabý výkon domácích nestačil na průměrný výkon hostí, kteří si odváží 3 body. V 15. minutě nedůraz ve vápně využil hostující Říha a posílá hosty do vedení 0 : 1. Ve 23. minutě rychlá domácí akce skončila hlavičkou Šourka nad brankou. Ve 33. minutě dlouhý nákop za domácí obranu opět využili hosté Sládkem ke vstřelení druhého gólu – 0: 2. Ve 43. minutě po centru Šimka snížil hlavou Šourek – 1: 2. O minutu později domácí faulovali ve vápně a nařízenou penaltu Lízal Pouzarovi chytil.

Ve druhém poločase se snažili domácí hosty přitlačit, ale ke gólu to nevedlo. Šlo pouze o náznaky brankových příležitostí. V 56. minutě Čapek poslal centr do vápna, ale Máškovi střelu zablokovali obránci. V 75. minutě Šourek z rohu vápna trefil břevno. To bylo vše, což bylo málo na dosažení nějakého bodu.

Pochvalu za domácí zaslouží brankář Lízal.

17. 4. 2022  –  10:30

Krajský přebor  –  muži  Třeboň – Junior    zápas   0 : 1  (poločas 0 : 0)

Sestava:  Lízal  – Funda, Žáček, Rozhoň, Čapek  –  Míčka (76. min. Petráň)  –  Chalupa, Zahrádka, Máška – Šourek (88. min. Staněk (89. min. Linhart) – Šimek (60. min. Nosek)

Branka hostí:  Šourek

Rohy:    5 : 3

Střely na branku:  8 : 4

Žluté karty:    1 : 0

Domácí musí mrzet první dvacetiminutovka, kdy si vytvářeli velmi dobré brankové příležitosti, ale v cestě za gólem jim stála břevna nebo výborný Lízal v brance. V 10. minutě domácí Kubín nastřelil břevno a hned vzápětí tvrdou střelu Lízal vykryl. V 19. minutě Průcha opět trefil jen břevno a ve 25. minutě Kubínovu střelu Lízal dobrým zákrokem vyrazil na rohový kop. V dalších minutách už jejich brankové příležitosti uvadaly a naší trpělivou hrou jsme se ke skórování mohli dostat ve 45. minutě, kdy po rohovém kopu Čapka domácí brankář míč směřující do branky vyškrábl na tyč, čímž byl účet prvního poločasu uzavřen.

Druhý poločas jsme byli více aktivnější dopředu a domácí jsme už do žádných brankových příležitostí nepouštěli. Ve 48. minutě byl ve vápně faulován Šimek, ale píšťalka rozhodčího zůstala v klidu. Naše trpělivá hra přinesla ovoce až v závěru utkání, když v 88. minutě Nosek zablokoval odkop domácího obránce a Šourek svou pohotovostí vstřelil vítězný gól.

Za hosty si pochvalu zaslouží Roman Zahrádka.

Autor: Jiří Cibulka