Krajský přebor  –  muži  Trhové Sviny – Junior   zápas  2 : 3 (poločas 1 : 1)

Sestava:  Kozlík  – Jandera, Rozhoň, Bublík, Rybák – Štoger (81. min. Kafka), Chalupa (89. min. Vondrák) – Pomej (66. min. Míčka), Bílý, Butnaru (59. min. Máška) – Krejčí (89. min. Boukalík)

Branky domácích:  29. min. Gažák, 71. min. Kurali

Branky hostí:  4. min. Bílý, 58. + 84. min. Chalupa

Rohy:    6 : 7

Střely na branku:  4 : 10

Střely mimo branku:  3 : 3

Žluté karty:    2 : 3   (75. min. Popovič, 86. min. Kurali – 73. min. Bublík, 88. min. Chalupa, 90. min. Krejčí)

Červené karty:  1 : 0  (52. min. brankář Brůha)

Soupeře jsme zaskočili, když jsme hned od úvodního hvizdu převzali iniciativu, ze které ve 4. minutě vznikl rohový kop a Krejčí ho naservíroval Bílému, který ho nádherně trefil k tyči – 0:1. V 6. minutě se domácí Macák dostal až před Kozlíka a ten se nebojácně vrhl pod nohy a zabránil tutovému gólu. V 28. minutě Bílý prostrčil balon do vápna Butnarovi, ale jeho tvrdou střelu mu brankář vykryl. Hned z protiútoku domácí Gažák vyrovnává skóre hlavou na 1:1.

míč3Druhý poločas jsme začínali opět aktivněji než domácí a v 51. minutě Krejčí vysunul Bílého za obranu, který postupoval sám na brankáře, který ho fauloval před vápnem. Následovala červená karta a trestný kop. Krejčího tvrdou střelu náhradní brankář stačil vyrazit. V 58. minutě Krejčí posunul do vápna balon na nabíhajícího Chalupu, který svou šanci bezpečně proměnil – 1:2. V 59. minutě Bublík přesným centrem našel hlavu Krejčího, ale jeho střela skončila na břevně. V 72. minutě Máškovu střelu brankář zázračně vytáhl na rohový kop. V 74. minutě podnikli domácí ojedinělý útok, který bohužel skončil gólovou trefou Kuraliho – 2:2. Domácí i v 10 ožili a získávali převahu, která vyústila třemi rohovými kopy po sobě a nejnebezpečnější byl ten druhý, kdy se zaskvěl perfektním zákrokem Kozlík v brance. V 84. minutě přišel rozhodující moment utkání, když Máška nalil Chalupovi na levačku a jeho střela zapadla přesně za bližší tyč – 2:3.

Naším nejlepším hráčem byl střelec druhého a vítězného gólu Ondra Chalupa.

27. 5. 2023  –  10:30

Krajský přebor  –  muži   Junior – Táborsko „B“   (poločas 2 : 2)    zápas   2 : 5

Sestava:  Lízal  – Kafka (61. min.Boukalík), Rozhoň, Bublík, Rybák  –  Míčka (73. min. Mrkvička), Chalupa – Butnaru (15. min. Štoger), Bílý, Máška – Krejčí

Ještě byli k dispozici brankář Kozlík a do hry Vondrák a Linhart.

Trenér Tomáš Čakrt, asistent Zahrádka Roman, masér Martin Šobor, vedoucí Jiří Cibulka.

Rohy :     4 : 5

Střely na branku : 5 : 7

Střely mimo branku : 6 : 1

Žluté karty :    3 : 2   (61. min. Rybák, 67. min. Bublík, 87. min. Máška – 32. min. Praveček, 58. min. Jansa)

Červené karty:  0 : 1   (10. min. brankář Hňup)

Hosté začali hned od začátku velmi aktivně, my jsme pozorně bránili a vyráželi jsme do rychlých protiútoků, což se povedlo hned v 10. minutě, kdy Krejčí vysunul za obranu Bílého, který byl faulován před vápnem brankářem a následovala červená karta. Do branky nastoupil stopér Chotovinský. Trestný kop jsme Rozhoněm nevyužili. Aktivita hostí pokračovala i v deseti hráčích. V 15. minutě Krejčí obešel vyběhnuvšího brankáře, ovšem jeho střela jen těsně minula branku. V 21. minutě hosté zacentrovali do vápna, Lízal míč vyboxoval k hostujícímu Jansovi, který balon vrátil pohotově do sítě – 0:1. Ve 30. minutě po rohovém kopu Krejčího se dostal k hlavičce Rozhoň a jeho dobře mířenou střelu brankář Chotovinský parádním zákrokem vytáhl. Ve 36. minutě pěkná kombinace ve vápně vyústila střelou Míčky těsně vedle. Ve 38. minutě se Štoger uprostřed hřiště zbavil dvou hráčů, přesně přihrál Bílýmu a ten mazácky přehodil brankáře a skóre srovnal na 1:1. Ve 43. minutě se Bílý odhodlal metr za vápnem ke střele, která mu sedla náramně a posílá domácí do vedení 2:1.Ve 44. minutě u domácích ještě asi vládla eufórie z vedoucího gólu a toho hosté využili Neužilem a dávají domácím šaťňáka na 2:2.

Druhý poločas domácí chtěli pokračovat v taktice, kterou využili v prvním poločase, tedy pozorně bránit a vyrážet do rychlých brejků, ale v 54. minutě to pokazila obrovská chyba Bublíka, když váhal s odkopem a hostující Neužil toho náramně „využil“ – 2:3. V 56. minutě přišel další zmatek v obraně a Činčura dává na 2:4. Domácí museli hru otevřít, ale žádnou gólovou příležitost si nevytvořili. V 90. minutě chytrou hru hostí pečetil na konečných 2:5 Pajer.

Za domácí by trenér chtěl pochválit střelce obou branek Toma Bílého.

Autor: Jiří Cibulka