Náročný víkend mladých strakonických lyžařů

Mladí strakoničtí lyžaři absolvovali velmi náročný prodloužený víkend. Ve třech dnech se zúčastnili závodů ve Vimperku, Strakonicích, Krušlově a na Zadově. V jednom případě dokonce stihla závodnice „objet“ všechny čtyři, přestože závody ve Strakonicích a ve Vimperku se téměř překrývaly…

MBA_6679

Běh městem Strakonice

Nejprve se v pátek 21. 8. zúčastnili Běhu městem ve Strakonicích a dokázali získat 5 medailových umístění v mládežnických kategoriích.

11880496_1166814319999265_7324953756907066131_nV kategorii žákyň byla Johanka Hůrková druhá (stihla ještě to samé odpoledne úspěšně závodit na kolečkových lyžích ve Vimperku) a Tereza Poláková třetí, ve stejné kategorii chlapců Jan Houška druhý a Vojtěch Pěsta třetí. Na pomyslnou zlatou medaili dosáhl mezi dorostenci Filip Boček. Těsně pod stupni vítězů se pak seřadili další žáci: Vojtěch Silovský, František Pěsta a Jonáš Novotný.

Krásné 11. místo obsadil teprve šestiletý Matěj Novák, který závodil v kategorii i s o 8 let staršími závodníky a byl suverénně nejmladším účastníkem celého závodu. O 3 místa za ním doběhl Tomáš Nový.

11873412_1166814553332575_8770212333844191054_n

V kategorii příchozích žen a mužů se závodu také zúčastnila řada bývalých lyžařů běžců (stříbrná Lenka Frömlová, Radek Pavelka, Radek Sosna) či rodiče dnešních mladých závodníků (Veronika a Pavel Pěstovi, Zdena Houšková, Josef Boček). Závod tak byl, hlavně v mládežnických kategoriích, pro SKI KLUB Strakonice velmi úspěšný.

Krušlov – Vacovice 2015

V sobotu pak někteří závodníci startovali na prestižním závodě na kolečkových lyžích O pohár Krušlovského medu, kterého se zúčastnila dorostenecká a juniorská reprezentace ČR a někteří reprezentanti A týmu. Na trati Krušlov – Vacovice a zpět zazářila Johanka Hůrková, která jasně zvítězila v kategorii starších žákyň na 6 km, mezi žáky byl na stejné trati Vojtěch Silovský na 4. místě a Jonáš Novotný na 5. místě.

MBA_5738MBA_5731

Johanka Hůrková na trati. Vlevo Vojta Silovský.

Zadovský kros

Sportovní víkend byl završen nedělním závodem na lyžařských běžeckých tratích na Zadově, který nesel název Zadovský kros. I zde byli mladí lyžaři SKI KLUBU Strakonice vidět. Na velmi náročné a kopcovité trati doběhl nejmladší účastník závodu Jonáš Pěsta (ročník narození 2012!) na 6. místě. Jeho bratr František Pěsta v závodě mladších žáků na 2 km vybojoval krásné třetí místo a na stejné trati starších žákyní obsadila Johanka Hůrková 4. místo.

Nejpočetnější zastoupení měli závodníci SKI KLUBU Strakonice v kategorii starších žáků, kde na 3 km trať vyběhli hned čtyři strakoničtí závodníci. Nejlépe si vedl Jan Houška, který doběhl těsně pátý, sedmý doběhl Vojtěch Silovský a desátý Jonáš Novotný (Vojtěch Pěsta závod nedokončil). V nabité konkurenci nejlepších lyžařů dorostenců vyběhl Filip Boček slušné 10. místo. 100% úspěšnost měli pak závodníci SKI KLUBU Strakonice v kategorii muži hobby, kterou vyhrál Josef Boček, a na druhém místě doběhl Pavel Pěsta. Johy start

Johanka Hůrková na startu (st. číslo 61)

Zad.kros

Trojice strakonických lyžařů: Vojta Silovský, Vojta Pěsta, Honza Houška

Jonáš P.

Nejmladší závodník Zadovského krosu Jonáš Pěsta (st. číslo 9)

„Byl to velmi náročný prodloužený závodní víkend, navíc téměř rovnou po návratu z týdenního soustředění na Kubově Huti, takže únava byla značná. Snímám pomyslný klobouk přede všemi, kteří náročný program absolvovali a vydrželi. To, že se ještě navíc podařilo „udělat“ dobré výsledky, beru jako třešničku na dortu. Teď nás čeká krátký oddech a pak již podzimní příprava na zimu, včetně podzimních krosových závodů,“ říká spokojený trenér Radek Sosna.

11926375_1166814473332583_6569184411583460809_nMBA_6672MBA_573911049638_1167776939903003_5158714879477747964_n