Junior udolal Prachatice, pouťové utkání s Osekem přineslo remízu

FK JUNIOR STRAKONICE – PRACHATICE   3 : 2 (0 : 1)

Sestava:  Lízal  – Prajzler, Rozhoň, Rybák, Zahrádka – Děd (28. min. Tipanic), Boukalík –  Máška, Míčka (46. min. Hozman), Bílý (87. min. Šimák) – Krejčí

Na střídání ještě byl k dispozici brankář Pavel Moudrý.

Rohy:    4 : 3

Střely na branku:  6 : 3

Žluté karty:    3 : 8   (22. min. Děd, 60. min. Bílý, 65. min. Rybák – Trnka, Pravda, Rauscher Jakub, Luňáček, Škopek, trenér Josef Raušer, vedoucí Zdeněk Chocholouš)

Červené karty:  0 : 2  (15. min. Kasík, 90. min. Trnka)

míč 1Domácí začátek zápasu začali slušně, když vybojovali rohový kop, ze kterého Rozhoň hlavičkoval těsně nad v 8. minutě. Pak přišla ve 13. minutě první šance hostí, kterou Fischer zakončil přesně a dostává hosty do vedení – 0 : 1. V 15. minutě po zbytečném faulu na Mášku bez balonu na polovině hřiště, když měli hosté míč na svých kopačkách, se Kasík poroučel do šaten a od této chvíle byli hosté silně podrážděni a také to bylo vidět v obdržených žlutých kartách včetně ještě jedné červené. Hra byla rozháraná z obou stran a žádné gólové šance do poločasu nebyly k vidění.

Druhý poločas byl ze strany domácích lepší. Ve 46. minutě Tipanic předložil balon na zadní tyč Máškovi a ten ho poslal do boční sítě. V 52. minutě se domácí dočkali vyrovnání, když Rozhoň přehodil z vápna brankáře – 1 : 1. V 55. minutě si mohli vzít vedení hosté na svou stranu, ale Lízal Fischerovi šanci zmařil. V 62. minutě Krejčí prodloužil balon na rozběhnutého Bílého, který běžel sám na brankáře, ten ho ve vápně fauloval a Krejčí nařízenou penaltu bezpečně proměnil – 2 : 1. V 85. minutě Rozhoň poslal dlouhý balon za obranu, kde si ho převzal opět Bílý, vnikl do vápna a tam ho předložil Krejčímu, který neměl problém ho dopravit do sítě – 3 : 1. Ovšem v 90. minutě vyrobili domácí v obraně obrovskou chybu kterou potrestal Jakub Rauscher a snižuje na rozdíl jednoho gólu na 3 : 2. V nastaveném čase fauloval brankář Trnka Šimáka a po druhé žluté byl také poslán do šatny.

Naším nejlepším hráčem v dnešním utkání byl neúnavný Tom Bílý.

24. 9. 2022  –  16:30

Krajský přebor  –  muži  Junior – Osek    zápas 1 : 1   (poločas 0 : 0)

Sestava domácích:  Lízal  – Smola, Rybák, Kafka, Hozman – Zahrádka, Míčka – Prajzler (60. min. Zábranský – 79. min. Tipanic), Doležal (46. min. Máška), Bílý – Krejčí

Na střídání ještě byl k dispozici brankář Kozlík a do hry Vondrák, Boukalík.

Trenér Tomáš Čakrt, asistent Martin Linhart, Masér Šobor Martin a vedoucí Jiří Cibulka.

Sestava hostí:  Křížek – Němeček, Čapek Martin, Kubiš, Čapek Matěj (76. min. Zelenka), Carda (88. min. Gondek), Krejčí, Hosnédl, Hoch, Sikmund (32. min. Brabec), Šrámek

Branka domácích: Krejčí (z penalty)

Branka hostí:  Hoch

Rohy:    5 : 4

Střely na branku:  5 : 7

Střely mimo branku:  5 : 6

Žluté karty:  1 : 1  (65. min. Krejčí – 44. min. Hosnédl)

Červené karty:  0 : 0

Okresní derby hrané o pouti na Sídlišti mělo náboj. Ve 14. minutě zahrozili hosté dělovkou, kterou vyslal Hoch těsně nad. V 17. minutě jsme kontrovali Krejčím, také nad. Ve 27. minutě hrozili opět hosté, a to Carda v dobré pozici zakončil slabou střelou, kterou Lízal chytil. 39. minuta a hosté střílí z trestného kopu z 25 metrů, Hoch těsně minul. Ve 43. minutě Martin Čapek z dobré pozice přestřelil. Ve 45. minutě si trestný kop z 20 metrů postavil Krejčí, poslal balon přesně k tyči, ale zkušený Křížek stačil vyrazit na rohový kop.

Druhý poločas přinesl první šance domácích v 57. minutě, kdy Bílý pronikl do vápna, kde byl faulován Kubišem a nařízenou penaltu Krejčí proměnil – 1 : 0. Radost netrvala dlouho. V 62. minutě po velké chybě domácích se do zakončení dostal Brabec, jeho prudkou střelu ještě Lízal vyrazil, ovšem zanedlouho v 64. minutě z trestného kopu dobře zacílil Hoch a bylo vyrovnáno – 1 : 1. V 74. minuta přinesla trestný kop Krejčího z 25 metrů, hráč však těsně minul šibenici. V 79. minutě dal Bílý gól po centru Krejčího, který nebyl uznán pro údajné postavení mimo hru. Nakonec si hosté mohli odvést tři body, jenže v 88. minutě Hosnédl trefil pouze břevno.

Za domácí byl nejlepším hráčem Karel Krejčí.

Autor: Jiří Cibulka