Okresní derby pro HC Strakonice

V sobotu 11. 11. 2023 se odehrálo v Dudák aréně ve Strakonicícch hokejové derby v krajské lize mezi domácím týmem HC Strakonice s hostujícím TJ Sokol Radomyšl.

Od první minuty se za mírné převahy Strakonických hráčů krůček po krůčku rodilo vítězství. V 9. minutě se poprvé prosadil Lukáš Kantor po přihrávce Matěje Přibyla. Do konce první třetiny jako i ve zbytku již kralovali oba brankáři. Ve 25. minutě zvýšil vedení po přihrávce Ondřeje Dlouhého Petr Lukeš a domácí vedli 2:0. Ve 37. minutě napadl radomyšlský hráč Radek Volf domácího obránce Davida Kováře a kolem branky se strhla mela. Napadení neunesli někteří diváci a zasypaly led kelímky s nápoji.

Druhá třetina byla ukončena a dohrávala se po úpravě ledové plochy. Ve třetí třetině přidal svoji druhou branku Lukáš Kantor, a to po přihrávce Adama Nováka. Utkání dále dominovali oba brankáři. Snížit Radomyšli a překazit Myslivcovi čisté konto se podařilo až v 58. minutě. Po přihrávce Martina Velíška  snížil Daniel Jungbauer. Přes velkou snahu i s odvolaným brankářem si strakoničtí hokejisté zápas pohlídali a v poslední minutě pěčetil výhru 4:1 Matěj Přibil po nahrávce Lukáše Kantora. Po závěrečném hvizdu tak výhru v derby a tři body do tabulky slavili domácí.

Před 312 diváky nastoupil tyto sestavy:

HC Strakonice: J. Myslivec, M. Němec, F. Vaněček, M. Zralý, T. Tauer, D. Kovář, A. Mikeš, D. Babor, O. Dlouhý, P. Šebesta, A. Novák, A. Řehoř, L. Kantor, M. Přibyl, F .Andrle, P. Hradský, P. Lukeš.

TJ Sokol Radomyšl: J. Korytar, M. Hřebíček, M. Smetana, L. Pavlát, T. Maršík, M. Velíšek, D. Košař, D. Postl, J. Slavík, J. Sýbek, O. Gába, R. Volf, D. Jungbauer, D. Vlček, F. Šindelář, M. Novotný, T. Stauber.

Autor: František Burda

80 views
Líbil se vám tento článek?

Nechcete pejska k adopci?