Poslední možnost podepsat petici proti vodní elektrárně

Město Strakonice se ohradilo proti plánu vybudovat vodní elektrárnu u hradu. Petice proto v těchto dnech nabírá závěrečné obrátky.

Ačkoliv se rozšířily zvěsti, že iniciativa je již u konce, ve skutečnosti oficiální termín byl stanoven na 29. února, tedy následující pondělí. Občané proto mohou přestupný den využít pro podepsání petice, která má tuto lokalitu před zmíněným záměrem ochránit.

vlajkaKde?

Svůj podpis připojte v podpisových místech, jimiž jsou supermarket COOP, infocentrum, Forbes bar, kavárny Havana a Kafíčko, čajovna Pod stolem či městská knihovna.

Proč?

Autoři petice upozorňují, že vybudováním vodní elektrárny by muselo být obětováno 16 vzrostlých stromů, výrazně by změna dolehla na architekturu města a také znamenala komplikaci pro turisty, kteří se rozhodnout sjíždět Otavu.

Kdo?

Za petiční výbor jsou podepsáni:
Pavla Maradová
Bc. Jana Šefčíková
Ing. arch. Jan Alex Řezáč

 

Zaujal Vás tento článek? Zapojte se do diskuze!
Pravidla komentářů:
1) diskutující se podepíše svým celým jménem,
2) je zakázáno kohokoliv urážet a vulgárně napadat,
3) nesplnění alespoň jedné z těchto podmínek znamená smazání komentáře.

Autor: Lukáš Houdek

682 views
Líbil se vám tento článek?

1 komentář

  1. Václav Novák (29. Únor 2016 v 10:01)

    Nic proti peticím . Stromů je jistě škoda , i když je možné investorovi nařídit aby vysadil nové , vodáci se snad elektrárně vyhnou , ale to dolehnutí na architekturu města ??? Kde byl pan arch. Řezáč a petiční výbor, když se do historické části města mezi hrad a pivovar narouboval historický klenot , lávka pro chodce . Ta dle mého názoru na městskou architekturu dolehla silně . Jinak s elektrárnou také nesouhlasím . Nevím ale kdo je investor, který orgán její stavbu povoluje a jaké výhody elektrárna přinese městu . Od toho lze odvodit jakou má petice šanci.

Nechcete pejska k adopci?