Mstící se prezident a nepochopitelné kroky Strakonické Veřejnosti

Co nevidět tu máme komunální volby. Někteří lídři si posteskli, že je velmi obtížné zaplnit kandidátku. Lidem se prostě do politiky moc nechce. Politika je stále vnímána jako něco nekalého, jen pro silné žaludky a pro lidi, co neuspěli v normálním životě.

Minulý týden mě nadzvedly ze židle dvě zprávy, které dávají tak trochu těmto skeptikům za pravdu. Jedna se týká pana prezidenta a ta druhá místní politiky.

Herci vs. Zeman

Šestnáct let byl hlavním sponzorem Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech ČEZ. Čtyři měsíce před začátkem letošního ročníku ČEZ vypověděl smlouvu. Hlavním důvodem prý byl nedostatek peněz. Přečteme-li si ale výroční zprávu ČEZ, dozvíme se, že zas tak špatně na tom nebyl, aby musel vypovídat tak lukrativní smlouvu. Podivné je ovšem i načasování. Smlouvu, která trvala tak dlouho, celých šestnáct let, vypověděli týden po předávání filmových cen Český lev. Když už bylo vše nasmlouváno, domluveno. Mezinárodní ostuda a od společnosti ČEZ naprosto neprofesionální. Velmi nestandardní! Že by ČEZ sám od sebe se dopustil něčeho takového? Moc tomu nevěřím. Proto se zde nabízí jiné vysvětlení. Někteří ze zúčastněných filmařů totiž na Českém lvu velmi silně kritizovali prezidenta Miloše Zemana. A je známo, že ti samí lidé kolem Českého lva se objevují i na filmovém festivalu v Karlových Varech.

Střet zájmů ve Strakonicích?

Druhá zpráva se týká teplárny. ,,Konečně máme generálního ředitele,“ mohl by radostně zvolat nejeden Strakoňák. Ovšem má to háček. Ředitel byl zvolen jen na nezbytně nutnou dobu, a to ještě bez výběrového řízení. Dalším negativem je samotná osoba generálního ředitele – Josef Eigner. Před třemi teplárnaroky byl jmenován obchodním ředitelem, ač na to neměl patřičné vzdělání. Nedávno z teplárny odešel na vlastní žádost. Pokud by ovšem neodešel sám, byl by prý stejně odvolán. Dostal se totiž do střetu zájmů s podnikáním ve své firmě Tauries s. r. o. Nyní je opět na scéně. Je jmenován generálním ředitelem Teplárny Strakonice, a. s. Zastupitel města dostává takovouhle funkci! Není tady střet zájmů? Jak je to vůbec možné? Sám proti panu Eignerovi nic nemám, ale nějak tomu celému nerozumím.

Nejednomu člověku by se mohlo zdát, že v tom bude asi něco jiného než to, že by pan Eigner byl nejlepším kandidátem pro tuto funkci. Nezdá se vám? Kdyby tohle udělal Vondrys v minulém volebním období, hrdličkovci by si na něm pěkně „smlsli“.

Co dodat na závěr. Nezbývá než věřit, že bude líp. Blíží se nám volby. Nepodceňujme to prosím a zkusme společně vybrat zástupce, kteří se těší veřejné úctě a je o nich známo, že jsou poctiví, pravdomluvní a slušní.

Nezapomeňte, počítá se každý hlas!

Autor: Pavel Gerčák

2 264 views
Líbil se vám tento článek?

8 komentářů

 1. Rudolf Oberfalcer (9. Červenec 2018 v 2:01)

  Pan Gerčák sám píše, že tomu nějak nerozumí, ale přesto soudí, že jmenování p. Eignera je podezřelé. Možná v rámci představování lídrů jednotlivých kandidátek, které zde pan Gerčák moderuje, se může na některé věci zeptat přímo pana Eignera jako lídra ČSSD. Jistě mu dá v rámci spravedlnosti příležitost. Ještě by nám mohl na závěr pan Gerčák dát doporučení, kdo se v jeho očích těší veřejné úctě a je o nich známo, že jsou poctiví, pravdomluvní a slušní. Já znám totiž jednoho nebo spíše některé, kteří mají dokonce slovo slušnost v názvu své strany, na veřejnosti neklejou a neplivají, přesto jsou to sprosťáci do morku kostí. Jsem docela zvědav na vyústění tohoto komunálního seriálu pana Gerčáka, zda se dokáže oprostit od osobních sympatií a dá všem lídrům stejný prostor k vyjádření se ke komunálním volbám. Aspoň se o některých místních stranách dozvíme, zda vůbec žijí (ODS, TOP09, ANO, 4VIZE, atd.), protože jsme o nich celé čtyři roky nic neslyšeli :-).

  • Martin (10. Červenec 2018 v 3:37)

   Vážený pane, jmenovat vrcholného manažera bez výběrového řízení jenom na základě politických a osobních sympatií, je silná káva. A říkejte si tomu jak chcete. Pane Gerčaku taky doufám, že bude líp.

 2. F.K.Ladislav (9. Červenec 2018 v 2:29)

  - Pan Gerčák napsal: ,,…bude líp.“ Tím se jasně přihlásil k hnutí ANO a nemusí mu již dávat žádný další prostor.
  – Vondrys si určitě na zem občas odplivne, zvláště když se zamyslí nad místní politikou.
  – Také by mě zajímal seznam poctivých, pravdomluvných a slušných lidí. Ještě jsem takového jedince nepotkal, leda bych se díval na emerický film, ve kterém poctivý, pravdomluvný a slušný člověk zachrání před zničením celý svět (nebo USA, to je z jejich pohledu totéž).

  V politice, jde, dle mého, o souboj názorů. Paní Slušnost bych tam netahal, ta by měla zůstat za dveřma. Jinak by se mohla poblinkat. Ze všech.

  • Senior (11. Červenec 2018 v 4:56)

   Vážený pane FKL , dovolím si drobný dotaz . Opravdu si myslíte , že je politika o souboji názorů ??? Kéž by tomu tak bylo , potom by možná bylo lépe . Politici ,ani na komunální úrovni Vámi , zmíněnou paní Slušnost neznají a dle mého názoru ani znát nemohou . Na zastupitelstva nechodím , stačí vyslechnout zvukový záznam . Vypadá to , že tam platí pravidlo “ Na hrubý pytel , ještě hrubší záplata . Též pro všechny . Jít k volbám ? Škoda času .

   • F.K.Ladislav (13. Červenec 2018 v 2:38)

    Měla by být o názorech. Pokud není, je to o osobních ambicích. Proč by účast na volbách měla být ztráta času? Víte o jiném způsobu, jak rozhodnout o budoucnosti státu, města, své rodiny? Že politiku vesměs dělají ne zrovna ideální lidi neznamená, že budu rezignovat na věci veřejné. Nebuďte naivní jako autor článku. Skutečně poctiví, pravdomluvní a slušní lidé neexistují. Všichni jsme hříšní.

    • Radek Sosna (14. Červenec 2018 v 10:16)

     Všichni lidé jsou hříšní, jen někteří více a někteří méně… : -). Pokud bude slušnost v politice chybět, bude to už opravdu jen o korytech… Ještě platí, že normální je nelhat? Nebo jenom říkat to, co se zrovna hodí? Je v tom nějaký rozdíl? Jestli někdy dojde k tomu, že si toto sám uvědomím, okamžitě z komunální politiky odcházím…

     • F.K.Ladislav (15. Červenec 2018 v 8:55)

      Tak to už abyste balil…

 3. čezák (17. Červenec 2018 v 7:23)

  Závěr pana Gerčáka – ČEZ nemusel vypovídat lukrativní smlouvu . Pro koho je ta smlouva tak lukrativní ? Pro ČEZ určitě nikoliv. Chápe pan Gerčák , že je ČEZ akciovou společností a kromě majoritního vlastníka státu má i akcionáře fyzické osoby . Sám jsem akcionářem ČEZu a přiznám se , že jsem dost nelibě nesl , že si ČEZ ke sponzoringu vybral zrovna snobárnu nejvyšší úrovně – ožírací festival v Karlových Varech . Kladl jsem si otázku, proč se mají akcionáři podílet na prezentaci rádoby smetánky filmového plátna , která více jak 99% občanů této země ni neříká a žádný užitek nepřináší . Nebo paní Verešová a spol nemá na to , aby si řezaný džus zaplatila . Osobní vztah GŘ pana Beneše a prezidenta Zamana je snad každému znám . Tudíš , když velikán českého filmu pan Bartoška pokládal za nutné prezidenta veřejně kritizovat , prezident možná pokládal za nutné peníze ČEZu nasměrovat jinam . Byl by hloupý , kdyby tak neučinil .

Nechcete pejska k adopci?